İstanbul Çamlık İlkokulu Öğrencileri eTwininning Projesi ile Toprakla Buluştu

İstanbul Çamlık İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Tuba DUYGUN KARAHASANOĞLU öğrencileri ile birlikte Topraktan Oyuna  isimli eTwinning  projesine katıldı. 10 okul ve 10 öğretmenin dahil olduğu bu projeyle salgın sürecinde çocukların uzak kaldıkları doğaya bir nebzede olsa yakınlaştırmayı amaçladı.

Proje Logosu olarak Tuba DUYGUN KARAHASANOĞLU’nun  tasarladığı logo seçilmiştir.

 

Ankara, İstanbul, Antalya. Zonguldak ve Kırşehir illerinde bulunan ortakları ile birlikte öğrencileri doğa ile buluşturmak, stres atmalarını sağlamak, bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek, yaratıcılıklarını ortaya koymak gibi davranışları hedeflemişlerdir.

Planlanan etkinlikler doğrultusunda ilk olarak çocuklarımız toprak ile tanışmış, dokunmuş ve hissetmiştir. Topraktan sulu boya ile el baskısı çalışması yapmış, fırça ile resim yapmışlardır. Öğrenciler daha sonra hayal ettikleri oyuncakları tasarlayarak onlara şekil verip çeşitli boyalar ile renklendirme çalışması yapmışlardır. Son aşamada ise oyuncaklarına hikaye yazıp web 2.0 araçları ile seslendirme yapmışlardır.

Okul öncesi eğitim programı ile entegre edilen bu projede tasarlanan etkinlikler ile öğrencilerimizin bilişsel – sosyal – duygusal ve dil gelişimleri desteklenmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

nineteen + seventeen =