İSTANBUL BOĞAZI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
BU PROJENİN AMACI ÜLKEMİZDE BULUNAN İSTANBUL BOGAZININ HEM DİP AKINTILARINDA HEMDE BİRAZ ÜST AKINTILARINDAN YARARLANMAK.

PROJE HEDEFİ:
ÜLKEMİZDE BULUNAN İSTANBUL BOĞAZININ DİP VE ÜST AKINTILARINDAN FAYDALANIP ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNE FAYDA SAĞLAMAK. 1)PERVANEYE CANLILARIN TAKILMAMASI İÇİN ÖNÜNE BİR ELEK GEÇİRİLCEK 2)PERVANELER MARMARANIN GİRİŞİNE VE KARADENİZİN GİRİŞİNE KONULCAK.ÇÜNKÜ DİP AKINTILAR MARMARADAN KARADENİZE YÜZEY AKINTILARI İSE TAM TERSE DOĞRU AKIYOR .

PROJE ÖZETİ:
İSTANBUL BOĞAZININ DİP VE ÜST AKINTILARINDAN FAYDALANMAK. AYRICA ÜLKE EKONOMİSİNE FAYDA SAĞLAMAK. KAYNAKÇA: EKOLOJİ (TÜBİTAK) ELEKTRİK VE MANYETİZMA(TÜBİTAK) ENERJİ (TÜBİTAK) ÇALIŞMA TAKVİMİ: ARALIK3.HAFTA PROJE TASARLANDI. OCAK 2.HAFTA MAKET MALZEMELERİ ALINDI. OCAK 4.HAFTA MALZEMELER BİRLEŞTİRİLDİ.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
BU PROJEDE İSTANBUL BOĞAZINA BOYU 6 METRELİK BİR PERVANE YERLEŞTİRMEK VE BU PERVANENİN BAĞLI OLDUĞU DİNAMODAN ELEKTRİK ÜRETMEK VE BUNU YAPARKEN FARKLI NOKTALAR DA SİSTEM KONTROL MERKEZİNİN (KARADA OLUCAK) BULUNMASI AYRICA BU PERVANELER AKINTININ YÖNÜNE GÖRE ÇEVRİLEBİLECEK. PERVANE ÇEVRİLEBİLİYORSA AKINTI SAYESİNDE ÇEVRİLEMİYORSA SİSTEM MERKEZİNDEN YAPILACAK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin