İstanbul Bilim Şenliği

İstanbul Bilim Şenliği
İstanbul Bilim Şenliği

Projemiz bilimsel gelişmelerin yaygınlaştırılmasını, katılımcıların bilim ve teknolojideki gelişmeleri kavrayarak bilimsel düşünme ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi, bilimsel gelişmelerle sanat ve doğa arasındaki bağı kurmalarını, bilimsel çalışmalara ilgi duyarak farkındalık kazanmalarını, bilimsel gelişmelere farklı açılardan bakmalarını, farklı disiplinlerde bilimin izlerini etkileşimli bir şekilde uygulamalı olarak görmelerini, duyuşsal, bilişsel ve psikomotor becerilerini geliştirerek özgün tasarımlar ve üretimler yapmalarını ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazanmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenen projemizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Bahçelievler Belediyesi, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bahçelievler Kızılay Şubesi, Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi ve Su Vakfı ile işbirliği yapılmıştır. Projemizde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve bilime gönül veren 7’den 70’e herkese yönelik etkinlikler Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Projemizin hedef kitlesi bilimin ve bilimsel gelişmelerin toplumun her kesimine yaygınlaştırılmasının gerekliliği ve ihtiyacı bağlamında geniş tutulmuştur. Projemizin hedef kitlesi anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve genel halkı kapsamaktadır.

Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve genel halkı kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazandıran ve bilimsel düşünme becerileri sağlayan etkileşimli uygulamalar içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Projemizde gerçekleştirilecek etkinlikler İstanbul il genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise kademelerinde öğrenim göre tüm öğrencilere, öğretmenlere ve genel halka açık olacaktır.

Bu doğrultuda projemize başvurular ilan edilen takvim doğrultusunda http://www.istanbulbilimsenligi.com adresi üzerinden alınacaktır.

TUBİTAK 4007 Projesi | İstanbul Bilim Şenliği
Proje Koordinatörü : Dr. Yakup AYAYDIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

15 + eight =