İSTANBUL BİLİM ŞENLİĞİ

Projemiz bilimsel gelişmelerin yaygınlaştırılmasını, katılımcıların bilim ve teknolojideki gelişmeleri kavrayarak bilimsel düşünme ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi, bilimsel gelişmelerle sanat ve doğa arasındaki bağı kurmalarını, bilimsel çalışmalara ilgi duyarak farkındalık kazanmalarını, bilimsel gelişmelere farklı açılardan bakmalarını, farklı disiplinlerde bilimin izlerini etkileşimli bir şekilde uygulamalı olarak görmelerini, duyuşsal, bilişsel ve psikomotor becerilerini geliştirerek özgün tasarımlar ve üretimler yapmalarını ve bilim insanına yönelik olumlu bakış açısı kazanmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı tarafından desteklenen projemizde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Bahçelievler Belediyesi, Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bahçelievler Kızılay Şubesi, Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi ve Su Vakfı ile işbirliği yapılmıştır. Projemizde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve bilime gönül veren 7’den 70’e herkese yönelik etkinlikler Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

9-12 Haziran 2021

HEDEF KİTLE
Projemizin hedef kitlesi bilimin ve bilimsel gelişmelerin toplumun her kesimine yaygınlaştırılmasının gerekliliği ve ihtiyacı bağlamında geniş tutulmuştur. Projemizin hedef kitlesi anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, öğretmenler ve genel halkı kapsamaktadır. Yazının Devamı…

SIKÇA SORULAN SORULAR
Projeye kimler katılabilir?
Projeye atölyelerde belirtilen koşulları sağlayan öğrenci, veli ve öğretmenler katılabilir. Projemizde tüm sınıf düzeylerine uygun etkinlik vardır.

Proje kaç gün boyunca devam edecektir?
Proje 4 gün boyunca devam edecektir.

TUBİTAK 4007 Projesi | İstanbul Bilim Şenliği
Proje Koordinatörü : Dr. Yakup AYAYDIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Bize

istanbulbilimsenligi@gmail.com

adresinden ulaşabilirsiniz.