İstanbul Bilim Kongresi

“Bio-crossroads” teması ile 15.kez düzenlenecek olan kongre son olarak, 2009 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirildi. 108 Kurumsal, 12 binin üzerinde kişisel üyesi bulunan Avrupa Biyoteknoloji Federasyonu, 15.kongresini İstanbul’da düzenleme kararı aldı.

Avrupa’nın birçok ülkesinden biyoteknoloji ve biyokimya konusunda çalışmalar gerçekleştirmiş akademisyenler, özel sektör profesyonelleri, biyoteknoloji şirketleri, konuya ilgi duyan öğrenciler ve sektörle işbirliğinde bulunan kişilerin katılmasının hedeflendiği konferans 4 gün sürecek.

Avrupa Biyoteknoloji Kongresi 2012, 4 ana bilimsel başlık altında gerçekleştirilecek. Sağlık ve Tıp, Endüstriyel Biyoteknoloji, Tarim ve Çevre Biyoteknolojisi, Sistem Biyolojisi ve Nanobiyoteknoloji isimli bilimsel başlıkların bulunduğu kongre için Makale son bildirim tarihi 1 Nisan 2012 olarak ilan edildi.

 

kaynak: http://hayat.milliyet.com.tr/istanbul-bilim-kongresine-ev-sahipligiyapacak /teknoloji/HayatHaberDetay/13.01.2012/1488592/default.htm?ref=fblike