İstanbul Bilgi Üniversitesi “Benim Gözümden Spor” Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü ile Sports Business Club Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen “Benim Gözümden Spor” Fotoğraf Yarışması’na 3 ayrı kategoride katılmak mümkün.

Spor ve Kadın
Spor ve Çocuk
Engelsiz Spor

YARIŞMA ŞARTLARI
Son başvuru tarihi 28 Şubat 2019’dur.

Yarışmaya her fotoğrafçı her kategoride en fazla 1 fotoğraf olmak üzere en fazla 3 fotoğrafla katılabilir.

Yarışma seçici kurul üyeleri dışında tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

Daha önce ödül almış, sergilenmiş, yayınlanmış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

Yarışma herkese açıktır, ancak eğer düzenleyici bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.

Katılımcılar, yarışmanın son aşamalarına kadar devam eden tüm görüntüler için kamera tarafından kaydedilen (CR2, NEF,ARW vb.) dosya(lar)ı sağlamalıdır. Bu dosyalar Ocak-Şubat 2019 arasında gizli olarak incelenir. İstenildiğinde bu dosyaların sağlanmaması içeriğin diskalifiye olmasına yol açacaktır.

Fotoğrafların Adobe Photoshop’ta File İnfo bölümünde katılımcının “Fotoğrafı çeken kişinin adı soyadı”, “Fotoğrafın açıklaması”, “Fotoğrafın çekildiği tarih” açıkça belirtilmelidir. “File İnfo” bölümünde yer alan “Category” kısmına fotoğrafın yarışmada gönderildiği kategori kodu yazılmalıdır. Yarışma başvuruları online olarak kabul edildiği için bu bölümlerin doldurulması zorunludur. (Altyazısı olmayan fotoğraflar yarışma dışı kalacaktır.)
Fotoğrafların Alıkonulması, Kullanımı ve Telif Ücreti:
Düzenleyicinin ödül alan, sergilenen, yarışmaya katılan fotoğraflardan; sergileme, yarışmaya ilişkin duyurular ve katalog dışında yararlanmak istemesi halinde fotoğraf sahibinden yazılı izin talep etmesi esastır. Fotoğrafın gerek yukarıda belirtilen asıl amaç için kullanımı gerekse de eser sahibinden onay alınarak başka bir amaç için kullanımı hallerinde, fotoğrafçının ismi mutlaka belirtilmelidir.
Fotoğrafların geçici olarak alıkonulması esnasında (bir yıl boyunca gezici bir sergi oluşturulması gibi durumlar) seçim, sergiye hazırlama, sergileme, sergiden toplanma sebebiyle doğabilecek olası hasarlardan düzenleyici sorumludur.
Fotoğrafların geçici olarak alıkonulması en fazla bir yıl ile sınırlanır. Bir yıl sonunda izin alınması gerekmektedir.

Yarışma sonunda sürpriz hediyeler verilecektir.

Yarışma kuralları, katılım şartları ve başvuru bilgileri için: http://benimgozumdenspor.com

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin