İSTANBUL BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

İstanbul çapında ortaöğretim kurumlarından ulusal ve uluslar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödül töreni yapıldı. Bağcılar İlçesinde yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, Vali Yardımcısı Harun Kaya ve ev sahibi olarak da Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Marmara Üniversitesinden akademisyenler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.      

    
          Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, ödül törenine katılan herkese hoş geldiniz diyerek konuşmasına başladı. Çocuklarımızın yaptıkları çalışma ve elde ettikleri başarılar bize verilebilecek en güzel ödüldür diyen Yıldız, başarıda rolü olan öğretmen ve öğrencilerimiz İstanbul olarak göğsümüzü kabarttılar dedi. Bireysel başarılar birleşerek tüm İstanbul`un başarısını belirliyor diyen Yıldız, bu başarıların, ülkemiz adına, bir bilim insanı,  bir akademisyen olarak toplumun yeniden şekillenmesinde, yapılanmasında ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız şeklinde görüşlerini ifade etti. 

          Uluslar arası başarıların değerlendirilmesi ve ödüllendirilmesi konusunda TÜBİTAK farkındalık, duyarlılık oluşturdu ve bunun da artarak devam edeceğini söylemek istiyorum diyen Yıldız, çocuklarımızın sadece akademik değil sosyal ve uluslararası başarılarının da artarak devam etmesini diliyorum dedi. Değişen dünya düzeninde burada başarı kaydeden çocuklarımız söz sahibi olacak diyen Yıldız, hayatın devamlı bir yarışma olduğunu, gerek öğrenciler gerekse onlara desteğini esirgemeyen velilerimizden pes etmeden ve yorulmadan devam etmenin gerekliliğini vurguladı.  

          Yıldız, İstanbul eğitim olarak büyük bir imkân, bu şehir hem üniversiteleri hem de kültürel yapı itibariyle bir yönetişim anlayışı içersinde elde bulunan tüm imkânları değerlendirerek yetişen ve yetiştiren herkese şükranlarımı sunuyorum dedi. Yıldız ayrıca, bu süreci bu güne kadar getiren ve katkıdan bulunan okul-veli-öğrenci üçgenindeki herkese bu organizasyonu düzenleyen ve katkıda bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve akademik camiadaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diyerek konuşmalarını tamamladı.

          Vali Yardımcısı Harun Kaya yaptığı konuşmada, değişimin önemini vurguladı. Değişen dünyada bilginin değeri önemini korumakta diyen Kaya, bilgiyi en iyi şekilde kullanmamızın gerektiği tatlı bir rekabet ortamı içindeyiz dedi. Dünya bilgiyi kullanma ve iletişim araçları sayesinde inanılmaz bir gelişme halinde, tek tuş ile bilgiye ulaşabilmek mümkün diyen Kaya, önemli olan eğitim ile boşlukların doldurulup zararlı bilgileri süzerek faydalı şeyleri yapabilmek elimizde şeklinde düşüncelerini ifade etti.
          Açılış konuşmalarının ardından ulusal ve uluslar arası yarışmalarda derece alan öğrencilerin ödül törenine geçildi. Sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.            
Tüm ödül alan öğrenciler ve derecelerini görmek için tıklayınız…
Tüm fotoğraflar için tıklayınız…