İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ LİSE YAZ OKULU

İstanbul Aydın Üniversitesi üniversite ortamı ile erken tanışmak isteyen lise öğrencilerini yaz tatilinde Kampüse davet ediyor

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından ilk kez bu yıl açılacak olan Lise Yaz Okulunda, sözel ve sayısal alanlarda öğrencilere zengin bir içerik sunulacaktır. Lise öğrencilerine üniversite deneyimi yaşatmayı hedefleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Lise Yaz Okuluna Türkiye’nin her yerinden katılım mümkündür. Programa 9.sınıfı tamamlayıp 10.sınıfa geçen ve 10.sınıfı tamamlayıp 11.sınıfa geçen lise öğrencileri katılabilecektir. Lise öğrencilerine kendilerini geliştirebilecekleri bir akademik ve kültürel ortam imkânı sunulacaktır.

Program; öğrencilerin yaz döneminde üniversite ortamı ile tanışmalarına, kendilerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine; üniversite tercihleri öncesinde çeşitli akademik alanlarda bilgi sahibi olmalarına ve katılacakları aktivite programlarıyla sosyal ve kültürel alanlarda entelektüel bir bakış açısı kazanmalarına fırsat tanıyacaktır.

Programdaki dersler alanında uzman akademisyenler tarafından verilecek ve lise öğrencilerinin meslek seçimlerini ve yükseköğrenim tercihlerini daha bilinçli yapmalarını, üniversite ve kampüs yaşamını yakından tanımalarını sağlayacaktır.

Katılmak için Gerekli Koşullar Nelerdir?

İstanbul Aydın Üniversitesi 2015 Yaz Dönemi “Lise Öğrencileri İçin Yaz Okulu” Programına tüm illerden, derslerini başarıyla tamamlamış ve tercihen ulusal-uluslararası proje yarışmalarına veya bilimsel etkinliklere katılmış olan tüm lise 9. sınıfı tamamlayıp 10.sınıfa geçen ve 10.sınıfı tamamlayıp 11.sınıfa geçen öğrenciler başvurabilir.

Başvuru Ne Zaman?

Başvuru Tarihi: 5 Mart-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular (tüm evraklar eksiksiz olmak koşulu ile) değerlendirmeye alınacaktır.
Not: Program kontenjanı sınırlı olduğu için kabuller başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Program 29 Haziran-10 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak ve 2 hafta sürecektir.
Öğrenciler programda belirtilen dersler arasından 3 adet ders seçeceklerdir.
Tüm dersler hafta içi alanında uzman akademisyenler tarafından verilecektir.
Programın ders geçme notları “Geçti”, “Başarıyla Geçti” ve “Üstün Başarıyla Geçti” olmak üzere 3 kategoride verilecektir. Programa katılan tüm öğrencilere “Katılım Belgesi” verilecektir.
Program süresince ders saatleri dışında öğrenciler okulumuzdaki farklı bölümler hakkında bilgi alabilecek İstanbul Aydın Üniversitesi Fakültelerinde görevli öğretim üyelerinin vereceği seminerlere katılabilecektir
Cumartesi ve Pazar günleri kültürel aktiviteler ve geziler düzenlenecektir.
Öğrencilerin programa ve kampüs yaşamına adapte olmasına destek veren, ayrıca ihtiyaç duyduğu her konuda danışabileceği rehberleri olacaktır. (Rehberler İstanbul Aydın Üniversitesinde öğrenim gören lisans öğrencileridir.)
Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, spor salonu, havuz, vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacaklardır
Öğrenciler İstanbul Aydın Üniversitesi Kampüs yurdunda konaklayacaktır
Yaz okulu ücreti 1.000 TL.dir. Bu ücret yurt, yemek ve ders ücretlerini kapsar.

Kurallar ve Öğrencilerin Sorumlulukları

Programa katılan tüm öğrenciler, seçtikleri ders veya derslerin işleniş sürecindeki ödev, sınav ve değerlendirmelerden sorumludur.
Derslere devam etmek zorunludur. Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız.