ISAPA FOTOĞRAF YARIŞMASI 2013

ISAPA FOTOĞRAF YARIŞMASI

Son Tarih: 15 Nisan 2013

Tüm toplumlarda engelli bireyler spor etkinliklerine diğer bireylerle eşit bir şekilde katılım yönünden farklı derecede çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sorunlar;

Engelli bireylere yönelik olumsuz tutumlar
Spor alanlarının ve malzemelerinin erişebilir olmaması
Uygun bilgi ve eğitimin verilmemesi
Katılım için gerekli uyarlamaların yapılmaması gibi nedenlerdir.
Sporun ruhsal ve bedensel sağlığı olumlu yönde etkilediği herkes tarafından bilinmektedir. Ancak engeli olan bireylerin spora gereksinimleri daha fazladır. Spor, engeli olan bireylerin hareket etmekten haz alma, eğlenme ve başarma gereksinimlerini karşılayarak yaşam kalitelerinin yükseltilmesi yönünden önemli bir katkı sağlamaktadır.
Bu yarışmanın amacı, toplumun dikkatini fotoğraf sanatı yolu ile engelli bireyler için fiziksel aktivitenin önemine çekmek ve engelli bireylerin spor alanındaki başarıları ile tanınırlığını artırmaktır.
Fotoğraf Yarışması’na siyah-beyaz veya renkli, doğrudan çekimler veya herhangi bir şekilde işlenmiş çalışmalar yollanabilir. Beklenen, fotoğraf tekniği kullanılarak kişisel yorumların aktarılmasıdır. Günümüzde sayısal ortamın olanakları da fotoğrafla bütünleşmiştir ve gerek görülüyorsa kullanılabilir.
İlk üçe giren ve sergilenmeye değer bulunan 40 fotoğraf 19-23 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilecek “Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu” boyunca Yeditepe Üniversitesinde sergilenecektir.

Her yarışmacı daha önce ödül almamış, siyah-beyaz veya renkli en çok dört fotoğraf yollayabilir.
Fotoğraflar, “Soyad,Ad-01” şeklinde adlandırılarak email ekinde yollanacaktır. (Örnek: Gökoğuz,Mete-01 , Gökoğuz,Mete-02)
[email protected]
Gönderilen çalışmalara, arzu edildiği takdirde 150 kelimeyi geçmeyecek şekilde fotoğrafların öyküsü “word” formatında eklenebilir.
Ad, açık adres, telefon, e- posta ve fotoğraf listesi web sitesindeki form doldurularak beraber yollanacaktır.
Form için tıklayınız.
Fotoğrafların uzun kenarı tam olarak 1500 piksel olacaktır. Daha küçük veya büyük olanlar kabul edilmeyecektir.
Katılma son tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi’dir. (Lütfen erken yollayınız).
Sonuçlar 2 Mayıs 2013’de açıklanacak, İlk üçe giren ve sergilenmeye değer bulunan 40 fotoğraf 19-23 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilecek ” Uluslararası Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Sempozyumu” boyunca Yeditepe Üniversitesinde sergilenecektir.
Ödül töreni 23 Temmuz 2013 tarihinde, sempozyum kapanış töreni kapsamında yer alacaktır.
Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 40 fotoğraf bir CD’de toplanarak katılımcılara yollanacaktır. Bu fotoğraflara, fotoğrafçının adı belirtilerek “Engelli Bireyler için Fiziksel Aktivite Derneği” (EBFAD) çalışmaları ve tanıtımı kapsamında gösterilerde, katalog-broşür-afiş-dergi-kitap-benzeri yayınlarda yer verilebilecektir.
Ödüller: Daha sonra açıklanacaktır.

Daha detaylı bilgi için: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin