İş Hukukunda Güncel Sorunlar Semineri

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi, gelenekselleşmiş iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku seminerlerinden altıncısını, “İş Hukukunda Güncel Sorunlar (3)” başlığı altında, Kadir Has Üniversitesi Cibali Merkez Kampüsü’nde, 22 Aralık 2012 Cumartesi günü gerçekleştirecektir.

Bu seminerde de, iş hukukunun en güncel gelişmelerinden biri olan, yürürlüğe 7 Kasım 2012 tarihinde girmiş bulunan 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu, kapsamlı tebliğler ile katılımcıların soru ve katkılarıyla, her yönden ele alınacak olup; Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte, uygulamaya yansımaları ve etkilerinin neler olacağı konusuna ışık tutulması hedeflenmektedir.

Prof. Dr. Fevzi Şahlanan, Prof. Dr. Ünal Narmanlıoğlu, Prof. Dr. Gülsevil Alpagut ve Doç. Dr. Talat Canbolat’ın tebliğleriyle katkıda bulunacağı seminerde, Yasanın, sendikalara, toplu iş sözleşmesine ve toplu iş uyuşmazlıklarına ilişkin hükümleri incelenerek; Yasa ile getirilen düzenlemelerin Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği ve ILO normlarına uygunluğu, ayrıntılarıyla değerlendirilecektir.

Seminer, ilgili herkesin katılımına açık olup, katılım ücretsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin