İŞ HUKUKU ENSTİTÜSÜ HİKAYE YARIŞMASI

İŞ HUKUKU ENSTİTÜSÜ ÇALIŞMA HAYATI KONULU, TABLET PC ÖDÜLLÜ HİKAYE YARIŞMASI DÜZENLİYOR

ANLAT – KAZAN

İş Hukuku Enstitüsü’nün başlattığı ve geleneksel hale getirmeyi amaçladığı ödüllü hikaye yarışması başladı. İş Hukuku Enstitüsü www.ishukuku.org üzerinden düzenlenen 10 Ekim-31 Aralık 2011 tarihlerinde arasında gerçekleşecek olan yarışma ile en ilginç çalışma hayatı hikayesine ulaşmayı hedefliyor. 31 Aralık 2011 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın katılımcılarını başta tablet pc olmak üzere birçok cazip ödül bekliyor.

 Çalışma Hayatı ile İlgili Her Şey Yarışma Kapsamında

 Günümüz hayat şartlarında çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılan, ayrılmak zorunda bırakılan, işten çıkartılan veya işten çıkartanlardan biri olarak ilginç bir hikayeye sahip olduğunuza inanıyorsanız ya da tamamen hayal gücünüzün zenginliği ile yazmak istiyorsanız bu yarışma tam size göre. Haydi klavye başına.

 Jüri Sizsiniz!

 Toplumun her kesiminden katılımın serbest olacağı bu yarışmada Enstitü dereceye girecek olan hikayelerin belirlenmesinde de herkesi jüri olarak tayin etti. Değerlendirme ölçütü olarak hikayenin tıklanma sayısı, Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarında yer alma oranı, yaygınlığı ve bloglarda yayınlanması ile ilgili olarak arama motorlarında “bulunma” sayısı baz alınacak. 31.12.2011 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın ödül töreni Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birinde yapılacak.

Yarışmanın Koşulları

Hikaye Konusu

 İlginç bir işten çıkma veya çıkarılma hikayesi olabileceği gibi çalışma hayatınız ya da işyeriniz ile ilgili paylaşmak istediğiniz anılarınız veya tamamen hayal gücünüzden kaynaklanan olaylar da olabilir. Konu da üslup da sizin anlatımınızın zenginliğine bırakılıyor.

 Kimler Katılmalı

 İş Hukuku Enstitüsü tarafından düzenlenen para ödüllü hikaye yarışmasına katılım için aranan tek özellik fikir sahibi olmak. Her kesimden çalışana, konu ile ilgili düşüncesi olan herkese açık. Katılımcıların yarışmaya dahil olabilmesi için yapmaları gereken, hazırladıkları hikaye ile birlikte iletişim bilgilerini yarisma@ishukuku.org adresine elektronik posta olarak göndermeleri veya http://www.ishukuku.org/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=93 linkinde bulunan formu doldurmaları.

 Yarışma Süresi

Son Katılım  Tarihi: 31 Aralık 2011 

Değerlendirme 

Değerlendirme ölçütü olarak;

Hikayenin tıklanma sayısı
Hikayenin Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarında yer alma oranı, yaygınlığı
Hikayenin bloglarda yayınlanması ile ilgili olarak arama motorlarında “bulunma” sayısı baz alınacaktır.

Bu kriterlere göre en yüksek puan alan hikayeden başlayarak sıralama yapılacaktır.

Hikaye Formatı

Hikayeler bilgisayar ortamında hazırlanmalıdır, format ve karakter sayısı serbesttir. Katılımcılar istedikleri yazı tipini kullanabilirler.

Yarışmaya Katılmak İçin

Sitemize ücretsiz kayıt olun ve hikayenizle birlikte iletişim bilgilerinizi girin.

Ödüller:

1.ye Pc tablet 2.ye A2000 cep telefonu 3.ye T1000 cep telefonu 4. ve 5.ye T 2000 cep telefonu ilk 10 girenlere 40 Soruda Ücret ve Yıllık Ücretli İzin kitapçığı ve İşveren Lehine Yargıtay Kararları kitapçığı hediye edilecektir.

Önemli Uyarı:

Yazılarda gerçek şahıs ve firma isimleri yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bu nedenle yazılan yazıda geçen gerçek şahıs ve firma isimleri İş Hukuku Enstitüsü tarafından *** şeklinde düzeltilebilir.