İş Dünyası Burs Programı

Burs Programı

TOBB ETÜ faaliyete geçtiği 2004 yılından itibaren, fark yaratan bir üniversite olmuştur. İlk kez üniversitemiz tarafından uygulamaya konularak iş dünyası-üniversite iş birliğini somutlaştıran ortak eğitim programı, üniversitelerin hayatın içine katılması için yol gösterici bir eğitim anlayışı haline gelmiştir. Öğrencilerimiz ortak eğitim programı çerçevesinde yurt içi ve yurt dışında farklı firma ve kurumlarda çalışarak 1 yıla yakın iş deneyimi ile mezun oluyor.

Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı’ndan itibaren “İş Dünyası Burs Programı” kapsamında, maddi desteğe ihtiyacı olan lisans düzeyinde başarılı öğrencilerin eğitimlerine destek vererek ülkemizin gelişimine ve geleceğine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Bu itibarla iş dünyasının en üst çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Oda/Borsa camiası tarafından kurulan bir üniversite olarak toplumsal sorumluluk ve eğitimde fırsat eşitliği misyonlarımızı paylaşan sizlerin, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin sorumluluk sahibi, girişimci ve lider bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak olan TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı’na katılımlarınızı bekliyoruz.

TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı, TOBB ETÜ’nün sunduğu eğitim olanaklarını Türkiye’nin 81 ilindeki maddi desteğe ihtiyaç duyan, başarılı gençlere sunarak eğitimde fırsat eşitliği ilkesini hayata geçiriyor!

Başvuru Koşulları
T.C. vatandaşı olmak
Eğitim ücretini ödemekte kısıtlı olanaklara sahip olmak
Kapsam
İş Dünyası Burs Programı dâhilinde öğrenciler,
Öğrenim ücretinin tamamından muaf olmaya,
Öğrenci Konukevinde 2 ya da 3 kişilik odalarda ücretsiz konaklamaya,
Aylık 500 TL’ye kadar yaşam katkı payı alma olanağına,
Eğitim ücretinin tamamından muaf olmaya,
Öğrenci Konukevinde ücretsiz konaklamaya,
Aylık yaşam katkı payı almaya,
hak kazanırlar.

İş Dünyası Burs Programı kapsamında verilen burslar karşılıksız olup 5 akademik yıl artı bir dönem süresince devam eder.
İş Dünyası Burs Programı,
İş Dünyası Burs Programı TOBB ETÜ’deki bütün bölümlerde geçerlidir.

Son Başvuru Tarihi: 5 Ağustos 2018 Pazar Saat: 24.00

https://isdunyasi.etu.edu.tr/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twelve + 14 =