INTERNATIONAL MATH CHALLENGE’de (IMC) EVRENSEL ’den BİR BAŞARI KLASİĞİ…

    2 ALTIN,1 GÜMÜŞ,1 BRONZ MADALYA İLE EVRENSEL DÜNYA ŞAMPİYONU

11 yıldır öğrenciler arasındaki rekabeti artırmak için MATEMATİK alanında dört kategoride düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen birçok başarılı öğrenciye ev sahipliği yapan Uluslararası Matematik Yarışması (International Math Challenge-2022)  bu yıl 18-19 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

 Dünyada önde gelen matematik tabanlı yarışmalardan biri olan Uluslararası Matematik Yarışması (IMC), geçen yıl, 96 ülkeden 5000‘den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl ise 123 ülke ve yaklaşık 8170 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yarışmada EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  2 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 1 BRONZ MADALYA kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. Madalya kazanan öğrencilerimiz ayrıca Türkiye’den katılan öğrencilerin arasından en yüksek puanı alarak TÜRKİYE BİRİNCİSİ oldular.

Özel Evrensel Okulları Genel Müdürü Semra BÜYÜKAĞAOĞLU, “10. sınıf öğrencimiz Ahmet Erhan AVCI’nın, IV. Kategoride, 9.Sınıf öğrencimiz Umut Ege KOÇ’un  III. kategoride kazandığı ALTIN, 10. sınıf öğrencimiz Derya BİLECİK‘in  IV. Kategoride kazandığı GÜMÜŞ, 6.sınıf öğrencimiz Asım Emre Yılmaz’ın II kategoride kazandığı BRONZ madalya ile başarının sınır ve zorluk tanımadığını göstererek bizleri gururlandırdı. Kendisini kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Proje Koordinatörü Bülent IŞIK  ise başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirtti.

Öğrencilerin matematiği farklı açıdan görmelerini, konuya olan ilgilerinin artmasını ve matematiği gelecekte çalışmalarında ve günlük yaşamda nasıl uygulayabileceklerini düşünmelerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit Gürsoy’da kutlayarak başarılarının devamını diledi.

                            İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

 

ÖĞRENCİMİZ ULUSLARARASI MADALYASI
AHMET ERHAN AVCI ALTIN MADALYA
UMUT EGE KOÇ ALTIN MADALYA
DERYA BİLECİK GÜMÜŞ MADALYA
ASIM EMRE YILMAZ BRONZ MADALYA

 

Hayallerinizin Gerçekleştiği Okul

ÖZEL EVRENSEL EĞİTİM KURUMLARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × three =