International Congress of Management, Economy and Policy / ICOMEP’17

International Congress of Management, Economy and Policy / ICOMEP’17

KONGRE BİLGİLERİ / KONGRE TARIHI 17-18 KASIM 2017 HILTON ISTANBUL KOZYATAGI
Değerli bilim insanları,

Sizi 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de düzenlenecek olan International Congress of Management, Economy and Policy / ICOMEP’17 adlı uluslararası kongremize davet etmekten onur duyuyoruz. Kongremiz dünya çapında birçok üniversiteden araştırmacılara, yeni fikirleri ve güncel konuları sunma, paylaşma ve tartışma imkanı sağlamaktadır.
Tüm sosyal bilimler alanlarını kapsayan kongremizin konu başlıkları www.icomep.com adresinde ilgili sekme altında yer almaktadır. Kongremize, sözlü ve poster bildiri ile katılım yapılabilmektedir. Konu başlıkları arasında yer almayan alanlarda gelecek bildiriler de değerlendirmeye alınacaktır. Bildirilerin kabulüne ilişkin değerlendirme süreci en geç 5 gün içinde tamamlanarak bilgilendirme yapılacaktır. Kongre dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongremize Bildiri Gönderme

08 Kasım 2017 tarihine kadar Üyelik Girişi ve Kayıt sekmesinden üyelik kaydınızı gerçekleştirmenizin ardından bildiri özetlerinizi sisteme yükleyerek kongremize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bildiri özetlerinizin en az 100 kelime olması ve 300 kelimeyi aşmaması gerekmektedir. Başvurusu yapılacak olan özet bildirilerde, Türkçe başlık, Türkçe özet, anahtar kelimeler, jel kodları yanında, İngilizce başlık, İngilizce özet ve İngilizce Anahtar kelimelerin bulunması gerekmektedir. Özette ayrıca tüm yazarların unvan, kurum adı, e-posta adresi, fakülte ve bölüm bilgileri de bulunmalıdır. Özet başvurunuzu gerçekleştirdikten sonraki süreci Üyelik sayfanızda bulunan Başvurularım sekmesi altında takip edebilirsiniz.
Kongremize bildiri kaydını gerçekleştirecek yazarlar bildiriden sorumlu yazar olarak kaydedilecektir. Bu çerçevede, yazarlar tarafından aksi belirtilmedikçe, bildirilerin sunumlarının sorumlu yazarlar tarafından yapılacağı kabul edilecektir. Tüm yazışmalar sorumlu yazarlarla gerçekleştirilecektir.
Başvurunuz en geç 5 iş günü içerisinde hakem heyeti tarafından değerlendirilerek sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Bildirinizin değerlendirme sonucu da dahil olmak üzere tüm aşamalarda e-postanızın SPAM (Önemsiz/Gereksiz) klasörünüze düşmesi ihtimaline karşın lütfen bu klasörlerinizi kontrol ediniz.
Kaydınız gerçekleştirildikten sonra ilgili ekranda ve kabul mektubunuza ek olarak “ICOMEP’17 Template.docx” adlı yazım kurallarımızı belirtir tam metin bildiri yazım örneğimize ve “ICOMEP’17 Kayıt Formu” adlı kayıt form dosyamıza ulaşabilirsiniz. Tam metin bildiri metinlerinizi göndermek isterseniz, tarafınıza gönderilen örnek dosyada belirtilen kurallara uygun olarak hazırlayabilirsiniz. Belirtilen kurallara uygun şekilde hazırlanmış tam metin bildirinizin, banka dekontu görselinizin ve taranmış imzalı kayıt formu görselinizin Başvurularım sekmesi altında bulunan Başvuru Tamamlama sekmesinden sisteme yüklenmesi rica olunur.
Örneğe uygun olarak hazırlanmamış olan tam metin bildiriler değerlendirme sürecine alınmayacaklardır. Kriterlere uygun olmayan bildiriler, özet bildiri olarak yayınlanacaktır.
*Özet bildiri değerlendirme için özet gönderiminden itibaren bir hafta içerisinde değerlendirme yapılacaktır.

Kongremizin Sunduğu Yayın İmkanları

Bütün özet bildiriler elektronik ortamda PDF olarak ISBN numarası alınmış özet bildiri kitabında yer alacaktır. Ayrıca tüm tam metin bildiriler de elektronik ortamda PDF olarak ISBN numarası alınmış tam metin bildiri kitabında yer alacaktır.
Kongremizde sunulan bildirilerin niteliği ve gelen hakem raporları doğrultusunda bir ulusal ve/veya bir uluslararası yayın evi tarafından seçilmiş bildirilerin yer aldığı ulusal ve/veya uluslararası kitap yayımlanması planlanmaktadır.
Yazarlar ile kuracağımız iletişime bağlı olarak seçilmiş bildiriler alan indekslerince taranan aşağıdaki üç uluslararası dergide yayın sürecine alınacaktır.

– JOEEP: Journal of Emerging Economies and Policy (SIS,IIJIF,CIF)
– Sosyal Bilimler Metinleri Dergisi (ASOS, ProQuest, Copernicus)
– Balkan Sosyal Bilimler Dergisi (EBSCO, ASOS, Academia, DOAJ)
– Journal of Economics and Political Economy (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)
– Journal of Economics Library (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)
– Turkish Economic Review (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)
– Journal of Economic and Social Thought (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)
– Journal of Economics Bibliography (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)
– Journal of Social and Administrative Sciences (EconLit,RePEc,ProQuest,Ulrich’s,EconPaper)

Bildirilerin Akademik Teşvik Yönetmeliği Kapsamında Değerlendirilmeleri
Bir bilimsel konferansın uluslararası konferans olarak kabul görebilmesi için bilim kurulunda en az 5 yabancı bilim insanı bulunması koşulu bulunmaktadır. Yurt dışından bilim insanlarının da katılımıyla kongremiz bu koşulu sağlamaktadır.
Bu nedenle özet ve bildiri kitabında basılacak olan bildirilerin tamamı Akademik Teşvik Yönetmeliği kapsamı içerisinde değerlendirilebilir.

Konaklama ve Ulaşım

Ulaşım ve Konaklama ücreti katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Katılımcıların kongre oteli olan Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de konaklama tercihi isteğe bağlıdır. Kongre süresince ikramlar ve öğle yemekleri ücreti kongre yönetimi tarafından karşılanacaktır.
Siz değerli akademisyenlere daha iyi bir paylaşım ortamı sunabilmek adına kongre otelimiz Hilton İstanbul Kozyatağı Otel olarak belirlenmiştir. Kongremiz Düzenleme kurulunun yoğun görüşmeleri sonrasında siz değerli araştırmacılarımız için Hilton İstanbul Kozyatağı Oteli’nden büyük bir indirim sağlanmıştır.

Konaklama İçin:
Konaklama için lütfen Sayın Nihal Sancak ile iletişime geçiniz.
Telefon: 0531 383 55 25
E-posta: [email protected]

Önemli Tarihler

Bildiri Gönderilebilir Son Tarih: 08 Kasım 2017

Tam metin göndermek isteğe bağlıdır. Tam metin göndermeyen katılımcıların bildirileri özet olarak özet bildiri kitabında yer alacaktır.
Kongreye katılmayarak kayıt yaptıran kişilerin bildirileri poster bildiri bölümünde ve gönderim şekline bağlı olarak tam metin ya da özet metin olarak ilgili kongre bildiri kitapçığında yer alacaktır.

VİDEO KONFERANS İLE UZAKTAN KATILIM

Kongremizde sözlü sunumlar ister doğrudan katılım yoluyla ister uzaktan bağlantı ile görüntülü sunum yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. SKYPE ile uzaktan bağlantı yoluyla sunumunu gerçekleştirecek olan katılımcılara katılım belgeleri ve faturaları gönderilecektir. Bildirileri sözlü bildiri olarak bildiri kitabında yer alacaktır. SKYPE sunumlarının gerçekleştirileceği oturumlar katılımcılara uygun saatlere göre belirlenecektir.

Kayıt ve Ödeme

Kayıt İçin Son Tarih: 10 Kasım 2017

Tümü aynı katılımcı tarafından sunulmak koşuluyla kongremize gönderilen ilk bildiri için 400 TL, ikinci bildiri için 250 TL, üçüncü ve sonraki tüm bildiriler için 150 TL katılım ücreti ödenmesi gerekmektedir.
Diğer bildiri yazarlarının kongremize katılmaları halinde, her bir yazarın 250 TL misafir katılımcı ücreti ödeyerek kongremize kayıt olmaları gerekmektedir. Bildiri ücretleri yalnızca sunum yapacak olan katılımcı kaydı içindir. Bildirilerdeki tüm yazarları kapsamamaktadır.
Bildiri yazarı olmayan misafir katılımcıların kongremizde dinleyici olarak bulunabilmeleri için 250 TL misafir katılımcı ücreti ödeyerek kayıt olmaları gerekmektedir. Kaydı bulunmayan katılımcılar kongremiz imkanlarından yararlanamayacaklardır.
Kongremizde katılım belgeleri yalnızca katılımcılara verilecek olup kongremize katılmayan bildiri yazarlarına katılım belgesi verilmeyecektir. Çok yazarlı bildirilerde diğer yazarların katılmaması halinde katılım belgesi yalnızca kaydını gerçekleştirerek katılım sağlamış olan bildiri yazarına verilecektir. Kongremizde poster sunum gerçekleştiren katılımcılara katılım belgeleri ve faturaları kargo ile gönderilecektir. Katılım belgeleri kayıtlı katılımcılara göre hazırlanacak olup katılım kaydı bulunmayan diğer yazarlara verilmeyecektir. Lütfen katılımlarınızda faturalarınızı almayı unutmayınız.
Kabul edilen özetler için son kayıt tarihine kadar kongre kayıt ücreti ödenerek http://kayit.icomep.com/ adresinde yer alan üyeliğiniz altındaki başvurularım sekmesinde ilgili alanlara dekont görseli yüklenmelidir. Ödemeler mutlaka şubeden ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmelidir. Banka dekontu üzerinde mutlaka katılımcı isim ve soy ismi yer almalıdır. ATM’lerden yapılan ödemeler nedeniyle ortaya çıkabilecek karışıklıklar sonucu kaydınızın geçersiz sayılmasından kongremiz sorumlu değildir.
Tüm soru ve önerileriniz için bize [email protected] e-posta adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kongre Hesap Bilgileri:
Hesap Adı : Pazıl Reklam Danışmanlık Matbaa ve Organizasyon Ltd Şti
Banka Adı : HALKBANK
Şube Adı : ÜSKÜDAR ŞUBESİ
Hesap No : 0752- 10260639
IBAN No : (TR) 03 0001 2009 7520 0010 2606 39

Kayıt ücretleri, kredi kartı ile de yapılabilmektedir. Bu işlem için Kayıt – Giriş sekmesindeki “Ödeme Yap” butonu üzerinden kontrol panelinde belirtilen talimatlar takip edilerek kayıt ücreti ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ICOMEP’17 Düzenleme Kurulu

http://www.icomep.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × two =