INTEGIRLS SONBAHAR MATEMATİK YARIŞMASI

matematik yarışması
matematik yarışması

Bu sene INTEGIRLS’ün Türkiye’de gerçekleştirecek olduğu ilk matematik yarışmasına, hiçbir bilgi ve deneyim gerekliliği olmadan, matematiğe merakı olan kendini kadın olarak tanımlayan her birey katılabilir. Yarışma online olarak Zoom platformu üzerinden 4 Aralık 2021 günü yapılacaktır ve Ortaokul ve Lise olmak üzere 2 kademeden oluşacaktır. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler birlikte yarışmak istedikleri kişilerle 1-4 kişilik takımlar kurmalıdır. Az kişilik takımlar ek üye isterse izmir@integirls.org mail adresine yazarak belirtebilir. Yarışma ödülleri ve ek aktiviteler yarışma yaklaştıkça açıklanacaktır.

INTEGIRLS, kendini kadın olarak tanımlayan öğrencileri matematiğe teşvik etmek için kurulmuş, öğrenciler tarafından yönetilen Amerika merkezli bir organizasyondur. Türkiye’de ve birçok ülkede, organizasyonun hedef kitlesi olan kendini kadın olarak tanımlayan öğrenciler matematik alanında kendilerini geliştirmek için yeterince teşvik edilmemektedir. INTEGIRLS’ün temel amacı bu teşvik eksikliğini gidermek ve bunun gerçekleşebilmesi için fırsatlar sunmaktadır. Bu doğrultuda birçok faaliyet sürdürmekte olan INTEGIRLS organizasyonu, Amerika’da 2019 yılından beri puzzle ve matematik yarışmaları düzenlemektedir ve bu yarışmaları ilk defa 2021 yılında Türkiye’de gerçekleştirmeye başlayacaktır.

Uluslararası bir organizasyon olan INTEGIRLS’ün, öğrencileri matematik konusunda heyecanlandırmak için hazırlıyor olduğu bu yarışma, ilgili öğrenciler için eğlenceli ve eğitici bir deneyim olacaktır. Bu nedenle bu yarışmanın öğrencilerinizin ilgisini çekebileceğini düşünüyorsanız, lütfen onlara iletin. Yarışmaya başvuru yapmak isteyen kişiler : https://forms.gle/Lv7oUK1m9XjtrngB6 adresinden başvuru formunu doldurabilir. Eğer yarışma veya INTEGIRLS hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bize Instagram’dan (@integirls.izmir), e-posta aracılığıyla (izmir@integirls.org) veya web sitemizden (integirls.org) ulaşabilirsiniz.