İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK

 

Hedefimiz: Öğrenci – Yeni mezun, iş kurmayı düşünen ya da yeni iş kurmuş, network – yatırım – danışmanlık desteğine ihtiyacı olan Boğaziçi ekosistemi başta olmak üzere tüm İstanbul

Proje’de 100 Girişimci Adayı ( şirketi olmayan ) 60 saat ” KOSGEB Girişimcilik Eğitimi” alacak, başarılı olup sertifika alanlar KOSGEB’ in Girişimcilik desteğine (27.000 TL’si geri ödemesiz Toplam 97.000 TL) başvurabilecek, 100 kişi arasından 20 tane parlak iş fikri- kişi seçeceğiz.

50 firma sahibine ise 72 saatlik “İş Geliştirme Eğitimi“ vereceğiz, bu firmalara – kişilere network toplantıları ve yatırımcılarla buluşmalar vaat ediyoruz buradan da 10 firma seçeceğiz.

Seçilmiş olan 30 ( 20 girişimci adayı + 10 girişimciye) 12 saat Danışmanlık / Mentorluk sağlayacağız. Danışmanlık / mentorluk hakkı kazanan 30 firmanın hangi konuda özel çalışmaya ihtiyacı olacağını kategorik olarak belirleyecek ve Danışmanlarımızla, konuyla ilgili mentorlarımızla eşleştireceğiz. Şu anda nasıl iş fikirleri olacağını bilmediğimizden danışmanlık için genel kategoriler oluşturduk. Çok spesifik ihtiyaç olur ise ayrıca uzmanlara ulaşarak destek isteyeceğiz.

Danışmanlık alan firmalardan 4’üne çalışma ortamı sağlayacağız.

Network ve yatırımcı buluşmaları düzenleyeceğiz.