İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Kongresi

Değerli Meslektaşım,

Diş hekimliği eğitiminde üstün kalite ve sürekli gelişim anlayışını benimseyen; İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak, İnönü Üniversitesi Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’nin, 26-28 Nisan 2012 tarihlerinde düzenleyeceğimizi bildirmekten onur duyuyoruz.

Hazırlıkları hızla süren kongremizde, ülkemizden ve yurtdışından çok değerli meslektaşlarımızın, konferanslar ve kurslar ile birikimlerini bizlerle paylaşacakları kapsamlı bir program hazırlıyoruz. Bu doğrultuda, kongremizin; tüm diş hekimi ve öğretim üyesi meslektaşlarımız ve öğrencilerimize yararlı olacağına inanıyoruz.

Bundan yaklaşık iki yıl önce kurulan fakültemiz, kurulduğu günden bu yana güçlü ve istikrarlı bir yapılanma süreci geçirmiştir. Stratejik planımızda belirlenen “Bölgesinde, ülkesinde ve çevre ülkelerde referans merkezi olma” ufkuna doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Bu kongreyi de gelişim sürecimizin bir parçası olarak ülkemizde ve uluslararası platformda çalışmalarımızı sergilemek, fakültemizin sunduğu olanakları camiamızın bilgisine sunmak, tüm meslektaşlarımızın ilgisini çekecek konularda güncel gelişmeleri paylaşarak, mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı sağlamak amacıyla düzenliyoruz.

Son derece yetkin bir bilimsel programa sahip olan kongremizin; UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak tescillenen Nemrut Dağı, dünyanın ilk yerleşim alanı olan Aslantepe Höyüğü ve M.Ö 2000 yılına ait aslantaşların bulunduğu Darende ilçesi gezileri ile sosyal programı açısından da ilgi çekici olacağına inanıyoruz.

Kongremiz sırasında Diş Hekimliği Dekanlar Konseyi olağan toplantısının da etkinliğimizin gerçekleştirileceği Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacağını belirtmek isteriz.

Heyecan ve azimle hazırlıklarını sürdürdüğümüz kongremize katılımınız ve/veya bildirileriniz ile vereceğiniz destek, bizim için çok değerlidir. Fakültemiz ve çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz. Kongremizde görüşmek dileğiyle, saygılar sunarım.

 

Prof. Dr. Serkan POLAT (Başkan)
T.C. İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Kongre Tarihi ve Yeri
26-28 Nisan 2012
İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi, MALATYA

Kongre Dili
Kongre dili Türkçe’dir. Yabancı konuşmacıların yer aldığı oturumlarda eşzamanlı çeviri yapılacaktır.

Kayıt ve Danışma
Kayıt ve danışma masası Turgut Özal Kongre Kültür Merkezi’nde 26-28 Nisan 2012 tarihleri arasında 08:30-19:00 açık olacaktır.

Katılım Belgesi
Tüm katılımcılara kongre sonunda ana kayıt masasından “Katılım Belgesi” dağıtılacaktır.

Kredilendirme
Kongre, Türk Diş Hekimleri Birliği, Sürekli Diş Hekimleri Eğitimi (SDE) Kredilendirme kurulu tarafından kredilendirilecektir.

Bildiriler
Kongre’ye sadece poster bildiri şeklinde sunumlar kabul edilecektir. Bildiri özetlerinizi 15 Ocak 2012 tarihine kadar, sadece internet aracılığıyla web sitemizde yer alan on-line bildiri formunu doldurarak gönderebilirsiniz.

Transfer
Transfer talepleriniz için Valör Kongre Organizasyonları ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Konaklama oteli ile kongre kültür merkezi arasında belirli saatlerde servis imkanı sunulacaktır.

İptal Koşulları
Yapılan kayıt & konaklama rezervasyonlarının 24 Şubat 2012 tarihine kadar iptali durumunda kayıt & konaklama ücretlerinin % 50 si iade edilecek olup, 23 Mart 2012 tarihinden sonra iptali durumunda kayıt & konaklama ücretlerinin iadesi yapılmayacaktır.

Önemli Tarihler
Bildiri göndermek için son başvuru tarihi: 15 Ocak 2012
Erken kayıt ve konaklama için son başvuru tarihi: 01 Şubat 2012
Diş Hekimliği Dekanlar Konseyi: 26 Nisan 2012