INNOVDESIGN 2012

GELECEĞİN MEKÂNLARINI YARATIYORUZ

ANFAŞ ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliği ile ikincisi düzenlenecek olan  INNOVDESIGN 2012 İç mekan Tasarım Yarışması son başvuru tarihi 04 Ocak 2012’dir.

Yarışmanın genel konusu olarak, Türkiye’nin içmimarları ve içmimarlık bölümünde okuyan öğrencileri tarafından, fuarın ana teması olan turizm tesislerinin mekânlarından herhangi bir bölümünün içmimari tasarımı düşünülmüştür.

Yarışmanın genel amacı, yarışmaya katılacak olan proje sahiplerini 18-21 Ocak 2012 tarihleri arasındaki ANFAŞ Hotel Equipment 2012 – 23. Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarının yurtiçinden ve yurtdışından yaklaşık 30.000 profesyonel ziyaretçisi ile bir araya getirmektir.  Proje sahipleri, hem sektörde kendilerini tanıtmaları hem de projelerinin yatırımcılar tarafından beğenilerinin kazanılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda fuar boyunca yarışma sponsoru firmalar, fuarda bulunan diğer firmalar, turizm ziyaretçileri, ülkemizin içmimarları ve akademisyenlerinin bir araya getirilmesi amaçlanmıştır.

 

YARIŞMA KATEGORİLERİ ve KATILIM KOŞULLARI

PROFESYONEL KATEGORİ: T.C. ve K.K.T.C. Üniversitelerin içmimarlık lisans bölümünden mezun olmuş ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı üye olmak gerekmektedir.         

ÖĞRENCİ KATEGORİ: T.C. ve K.K.T.C. Üniversitelerin içmimarlık lisans öğrencisi olmak ve T.M.M.O.B. İçmimarlar Odasına kayıtlı öğrenci üye olmak gerekmektedir.   

PROJE KONUSU

PROFESYONELLER İÇİN;        

Proje konusu olarak yarışmacı herhangi bir otelin LOBİ, RESTORAN ve BAR iç mekânlarından biri ile katılım gerçekleştirebilir.
ÖĞRENCİLER İÇİN;       

Proje konusu olarak yarışmacı herhangi bir otelin minimum 60 m2’lik banyosu dahil SUIT ODANIN tasarımı ile katılım gerçekleştirebilir.
 

GENEL TESLİM ŞARTLARI

Yarışmaya gönderilecek olan projeler daha önce uygulanmamış olmalıdır.
Projeler 70×100 cm boyutlarında, gramajı yüksek kâğıda ya da mümkünse foto blok üzerine çıktı yöntemi ile gönderilmelidir.
Projeler en fazla 5 pafta ile mimari çizim standartlarında gönderilmelidir. Mekan perspektiflerinin yanında gerekli olan plan, kesit, görünüşler ve detayları ile sunum hazırlanmalıdır.
Sunum paftaları üzerinde en fazla 200 kelime ile yazılı anlatım bulunmalıdır.
Paftaların ön yüzünde içmimarın kişisel bilgileri ve herhangi bir kurum adı bulunmamalıdır. Her bir sunum paftasının arkasında 5cm x 8cm kâğıtlara yarışmacılar tarafından belirlenmiş rumuz adlar yer almalıdır. Rumuz ad 5 harfi geçmemelidir.
Projeler ayrıca CD içinde 300 dpi çözünürlükte teslim edilecektir.
Fotoğraflı katılım formu eksiksiz doldurarak hem A4 e projeler ile hem de CD içinde göndermelidir.
Birden fazla yarışmacı ekip halinde aynı proje içinde yer alabilir. Katılım formunda ekip kısmını eksiksiz doldurmaları yeterlidir.
Yarışmacılar projelerini en geç 04 Ocak 2012 saat 17.00’ye kadar İçmimarlar Odası Antalya Şubesi adresine elden ya da kargo ile teslim etmelidir.
   10. Kargodan dolayı zarar gören projelerden Anfaş ya da İçmimarlar odası    sorumlu değildir. Kargo ücretini yarışmacılar kendileri karşılayacaklardır.

 

DEĞERLENDİRME

Ön değerlendirmede ilk 10’a giren projeler sergi alanında sergilenecek ve jüri karşısına çıkacaklardır. Ön elemeyi geçen proje sahiplerine en geç 12 Ocak 2012 tarihine kadar bilgi verilecektir. Bu yarışmacıların 21 Ocak 2012 günü fuar alanında yarışmanın yapılacağı yerde ve saatte hazır olmaları istenecektir.
 

     2. 21 Ocak 2012 günü saat 14.00’den itibaren projeler fuar alanında sergilenecek ve aynı gün Türkiye’nin seçkin üniversitelerinden gelen içmimar bölüm başkanları, akademisyenler ve tanınmış içmimarlardan oluşan jüri üyeleri dereceye girenleri belirleyecektir. Dereceye giren adaylar değerlendirme sonunda açıklanacaktır.

 

 

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

 

Profesyonel Kategori                                                         Öğrenci Kategori

Birinciye 8.000 TL                                                                 Birinciye 4.000 TL

İkinciye 4.000 TL                                                                  İkinciye 2.000 TL

Üçüncüye 2.000 TL                                                              Üçüncüye 1.000 TL

 

DİĞER BİLGİLER

Yarışma ilan tarihi: 19 Ekim 2011

Son başvuru tarihi: 04 Ocak 2012

 

Proje başvuru ve gönderim adresi:       

İçmimarlar Odası Antalya Şubesi

Fener Mah. Bülent Ecevit Bulvarı Şef Apt.

No: 236/5 07230 Muratpaşa / ANTALYA   

 

İletişim:       Telefon: 0242 324 41 44 / Fax: 0242 324 31 41

E-Posta: info@innovdesign.info