INNOVATIVE ENGLISH LEARNERS

 

Hasan Şadoğlu Ortaokulu olarak, okulumuz İngilizce Öğretmeni Şebnem DAĞDEVİREN koordinatörlüğünde Türkiye, Fransa, Portekiz ve İspanya’dan oluşan toplam 4 okul ile uluslararası düzeyde “Innovative English Learners” eTwinning projesini başlattık.

Pandemi sırasında teknolojinin özellikle eğitim açısından günlük hayatımızın büyük bir parçası olduğunu fark ettik. Uzaktan eğitimde yeni bir öğretme ve öğrenme yolu deneyimledik. İngilizce derslerinde dijital araçların ( Web 2.0 araçları ) kullanılmasının öğrencilere yardımcı olduğunu fark ettik. İngilizceyi daha iyi motive etmek ve öğrenmek için.

Bu proje yardımıyla;

Öğrencilerimiz Dil ve dijital becerilerini geliştireceklerdir.

Farklı okullardan ve ülkelerden gelen diğer öğrencilerle etkileşime girecekler ve bu onları İngilizceyi iyi öğrenmeye motive edecektir.

Öğrenciler yeni Web 2.0 araçlarını keşfedecek ve bunları kendi iyilikleri için kullanacaklardır.

E-güvenlik kurallarını öğrenecekler ve medya okuryazarlığının önemini kavrayacaklar.

ÇALIŞMA SÜRECİ

Türkiye’den ve diğer ülkelerden ortağımızla işbirliği içinde çalışacağız. Bir programımız olacak ve her ortağın aylık öğrenme etkinlikleri düzenleme sorumluluğu olacak. Twinmail, Skype, zoom ve whatsapp vb. aracılığıyla iletişime geçeceğiz. İşte Programımız :Eylül: İş ortaklarıyla tanışın Logo ve Poster Hazırlama ve Seçimi Toplantı Web Seminerleri ve Anketler Ekim: Ayın Teması “Görünüş ve Kişilik ”Web 2.0 Aracı ile bir öğrenme etkinliği Kasım: Ayın Teması “Biyografiler” Aralık: Ayın Teması “Televizyon” Ocak: Projenin Değerlendirilmesi

Bu projemizde bizi 7/C sınıfından öğrencilerimiz temsil edeceklerdir.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

six − one =