İngiltere’de Eğitim Video Yarışması

Yarışmaya katıl, İngiltere’ye uçak biletin bizden olsun

İngiltere’de eğitim aldıysanız, mutlaka bunu anlatmalıyım dediğin tavsiyeleriniz olmalı. En fazla 30 saniyelik bir video ile eğlenceli tavsiyelerinizi paylaşın, en çok oyu alın, sizin ve bir arkadaşınızın İngiltere’ye gidiş dönüş uçak bileti bizden olsun.

Eğer İngiltere’de eğitim almadıysanız bile, en beğendiğiniz videoyu oylayıp çekilişe katılabilirsiniz. Sizin ve bir arkadaşınzın İngiltere’yi keşif gezisi için uçak biletini hediye edelim.

Yarışma İngiltere’de eğitim deneyimi olan kişilerin deneyimlerini paylaşmalarını ve gençlere İngiltere deneyimi hakkında fikir kazandırmayı amaçlıyor.

27 Temmuz 2015 tarihinde başlayan ve 24 Ağustos Pazartesi sona erecek olan yarışma sonucunda, en çok oy olan tavsiye videosunu çeken İngiltere Eğitim Kurumu Mezunu (UK Alumni) kişi 2 kişilik İngiltere gidiş-dönüş uçak bileti kazanıyor. Videoları oylayanlar arasından da çekilişle bir kişi 2 kişilik İngiltere gidiş-dönüş uçak bileti kazanacak.

TAVSİYE VİDEONUZU ÇEKİP YOLLAYIN!

Eğer İngiltere’de eğitim aldıysanız (lisans, yüksek lisans, doktora) en fazla 30 saniye uzunluğunda bir video çekerek tavsiyenizi paylaşabilirsiniz. Çekeceğiniz videoyu özel uygulamamızdan yükleyebilir ya da #BenimEğitimTavsiyem hashtag’iyle Twitter ve Facebook’da paylaşabilirsiniz. Hashtag ile videonuzu çektikten sonra başvuru için uygulamamıza iletişim bilgilerinizi bırakmayı unutmayın.

Çekeceğiniz videoda aşağıdaki örnek sorulardan birine ya da bir kaçına yanıt verebilir, ya da kendi tavsiyenizi yaratabilirsiniz. Videonuzu çektikten sonra sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların da size oy vermesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere’ye eğitim için ilk kez gidecek birine söyleyeceğiniz ilk öneri ne olurdu?
İngiltere’ye gitmeden önce yaptığınız en yararlı hazırlık ne oldu? (ör. üçlü priz adaptörü edinmek, İngiliz yemekleri yemeğe başlamak)
İngiltere’deki eğitim sistemine daha kolay adapte olmak için nasıl çalışmaların yararı olur?
İngiltere’ye gittiğinizde yaşanan kültür farklılığına alışmak için ne önerirsiniz?
İngiltere’de okul dışındaki zamanları güzel geçirmek için neler yapmayı önerirsiniz?
VİDEOLARI NASIL OYLAYACAĞIM?

İngiltere’de eğitim almadıysanız bile yarışmaya katılıp uçak bileti kazanabilirsiniz. En beğendiğiniz mezun videosunu oylayın, çekilişe katılın. Oylama 31 Ağustos Pazartesi gününe kadar devam edecek.

PEKİ YA ÖDÜLLER?

British Council web sitesinden özel uygulamamıza girerek videonuzu yükleyebilir (bu seçenek sadece İngiltere’de eğitim alanlar için geçerlidir) ya da beğendiğiniz videoyu oylayarak (bu seçenek 18 yaşından büyük herkese açıktır) yarışmaya katılabilirsiniz.

Yarışmada videosu en fazla oy alan mezuna “2 kişilik uçak bileti”
Yarışmaya oy veren katılımcılar arasında bir kişiye “2 kişilik uçak bileti”
Yarışma için video yükleyen ilk 25 kişiye özel British Council Alüminyum Mug
Yarışmaya oy veren katılımcılar arasında 30 kişiye özel British Council Alüminyum Mug
YARIŞMA KOŞULLARI NELER?

Yarışmaya katılmadan önce aşağıda yer alan Video Yarışması Katılım Koşulları’nı indirip okuduğunuzdan emin olun. Ayrıca fikir vermesi için örnek videoyu da izleyebilirsiniz.

Yarışma bilgileri ve başvuru için tıklayınız