İngilizce Öğretmenliği Öğrencileri İçin Öğretmen Eğitim Programı

İngilizce Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf lisans öğrencilerine ve 1 – 2 yıl mesleki tecrübesi olan İngilizce öğretmenlerine yönelik hazırladığımız 3 haftalık Öğretmen Eğitim Programı’nı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Bu program İngilizce Öğretmenliğine yönelik uygulamalara dair teknik ve yöntemlerin yanı sıra, tecrübe paylaşımlarına da yer verildiği bir mesleki gelişim fırsatı sunmaktadır. Acıbadem Okulları İngilizce Bölümü öğretmenlerimizin hazırladığı bu değerli çalışmaya İngilizce Öğretmenliği mesleği için heyecan duyan, meraklı ve gelişime açık öğretmen adaylarımızın başvurularını bekliyoruz.

Bu programa katılabilmek için üniversitede İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olmak veya 1 veya 2 yıl deneyimli öğretmen olmak gerekmektedir. Program İngilizce olarak gerçekleştirileceği için tüm katılımcıların yüksek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması beklenmektedir.

Program ücretsiz olacak ve 3 hafta sürecektir. Program, Dr. Mehmet Dinç’in açılış konuşmasıyla başlayacak. 3. haftanın son oturumu, katılımcılar için mikro öğretim deneyimleri olarak tasarlanmıştır.

Sonunda tüm katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir. Katılımcıların bu sertifikayı alabilmeleri için tüm eğitimlere katılmaları beklenmektedir.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Özel Acıbadem Okulları, Boğaziçi Eğitim Hizmetleri bünyesinde 2012 yılında Üsküdar’ın Acıbadem Mahallesi’nde kurulmuştur. Kısa sürede eğitim kalitesi ile ön plana çıkan Acıbadem Okulları, 2017 yılından itibaren “İki Kampüs Bir Okul” vizyonuyla Acıbadem ve Çamlıca olmak üzere iki kampüste öğrenci almaya başlamıştır. planlarını tek merkezden yaparak kampüslerdeki uygulamalarını koordineli bir şekilde yürütmektedir. 2021 yılında tek okul olarak iki kampüs olarak PYP başvuruları için Uluslararası Bakalorya Organizasyonundan aldığı yetki ile bu iddiasını kanıtlamıştır.

Acıbadem Okulları olarak müfredattan destek hizmetlerimize ve öğrencilerimizle iletişim halinde olduğumuz her alandaki faaliyetlerimizin gözden geçirildiği değerlendirme sürecinden başarıyla geçerek Uluslararası Okullar Birliği’ne (CIS) “Üye Okul” olduk. .

Kampüs içindeki anaokulu sınıflarının yanı sıra Sultantepe Anaokulu ve Gül Ağacı Anaokulu’nda okul öncesi öğrencilerine hizmet vermektedir. Bağımsız anaokullarında geliştirilen İNŞA Erken Çocukluk Eğitim Programı ile birçok okul öncesi eğitim kurumuna ilham veren danışmanlık faaliyetleri yürütmektedir.

https://bloomintoteaching.com

As Acıbadem Schools, we are happy to announce the “Bloom into Teaching” Teacher Training Program we prepared for undergraduate students and English teachers with 1 – 2 years of experience. The three–week program includes workshops and experience-sharing sessions on essential issues in the field of English Language Teaching. This valuable work will be led by Acıbadem Schools English teachers. We welcome applications from prospective teachers who are excited, curious and open to development for the English Language Teaching profession.