İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu III

TÜBİTAK 2237-A
İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu

İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu III

Türkiye’de bir devlet yada vakıf üniversitesinde İngilizce Öğretmeliği bölümünde 3. yada 4. sınıf öğrencilerine kapsayan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu III” adlı bilimsel etkinlik 01-09-2022 / 04-09-20212 tarihleri arasında Osmaniye ilimizde bulunan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Farklı üniversitelerden uzman eğitmenler teori ve ağırlıklı olarak uygulamalı dersler aracılığıyla İngilizce öğretiminde derlem ve derlem dilbilim uygulamalarının kullanımı konusunda katılımcıların alan, pedagojik ve teknolojik bilgi ve becerisini arttırmaya çalışacaktır. Katılımcı sayısı 25 olup, bir takım kıstaslar dikkate alınarak kesin kayıt hakkı kazanacaklardır.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) “2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı” kapsamında gerçekleştirilecek olan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu III” TÜBİTAK tarafından destelenecek olup (yol, yemek ve konaklama), katılımcılardan herhangi bir ad altında ve herhangi bir sebeple hiç bir ücret talep edilmeyecek olup, etkinlik TAMAMEN ÜCRETSİZ‘dir. Bu etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerimizin Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru kriterleri doğrultusunda belirlenecek 25 öğrenci etkinliğe katılım için kesin kayıt hakkı kazanacak olup, başvuru tarihinden sonraki 10 iş günü içerisinde katılımcılara başvuru formunda ilettikleri telefon ve e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazananlardan, katılamayayacaklarını belirtmeleri durumunda, sırasıyla listede yer alan diğer adaylarla 25 kişilik etkinlik katılımcı listesi tamamlanacaktır.

Doç. Dr. Ahmet Başal
Etkinlik Yürütücüsü

Başvuru Şartları
Etkinliğe 25 İngilizce öğretmen adayının (3. ve 4. sınıf) katılması planlanmaktadır. Adaylar henüz belirlenmemiş olup, bu aşamada aşağıdaki kriterlere göre aday seçimi yapılacaktır. Projenin yüz yüze planlanmasına karşın 25 katılımcı adayının projeye alınma sebebi, daha verimli, etkileşimli ve dönüt bakımından doyurucu bir etkinlik olarak gerçekleşmesini sağlamaktır.

Türkiye’deki devlet ya da vakıf üniversitelerinde yer alan İngilizce öğretmenliği bölümlerinde 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak.
Katılımcı adayların sınıf dağılımının (3. ve 4. sınıf) mümkün olduğunca eşit olması ve yaygın etkiyi artırmak için bu adayların farklı üniversitelerden olmaları dikkate alınacaktır.
Katılacak öğretmen adayının alttan dersi bulunmaması
Not ortalamasının 4 üzerinden 3.00 ve üzeri olması (eşitlik durumunda AGNO’su daha yüksek olan adaylar tercih edilecektir). Farklı not sistemi uygulayan üniversitelerden başvuranların kurumu tarafından onaylı 4.00/lük not sistemine çevrilmiş belgeleri talep edilecektir.
Tübitak 2209 projesi desteklenen öğrencilere öncelik verilecektir.
Başarı sıralamaları aynı olan (transkript notları) adayların seçiminde ise etkinliğe başvuru sıralamaları (başvuru tarihleri) dikkate alınacaktır.
Yirmi beş adayın mümkün olduğunca Türkiye’nin farklı il ve üniversitelerinde öğrenci olması dikkate alınacaktır.
Katılımcı adayların cinsiyet dağılımının mümkün olduğunca eşit olması dikkate alınacaktır.
Proje ekibinden herhangi birisiyle birinci derece akrabalığı olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
Belirlenen kontenjandan daha fazla müracaat olması halinde etkinliğe kabul edilecek öğrencilerin seçiminde başarı sıralamaları ve daha önceden TÜBİTAK destekli herhangi bir eğitime katılıp katılmama durumları esas; bu kıstaslarda da eşitlik olması durumunda etkinliğe başvuru sırası (zamanı) dikkate alınacaktır.
TÜBİTAK-Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) Veri Tabanına kayıtlı olmak
COVID-19 önlemleri kapsamında katılımcıların aşı durumlarını belgelendirmeleri

İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu III Başvuru
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepTQxcVkJiOK4XtPTKoSI_pPFRJV-6ohUKnJNEw3cblKX0eg/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

8 − 2 =