İNEGÖL KIRCALI MTAL İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ANKARA’DA ALDI

İNEGÖL KIRCALI MTAL İKİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ANKARA’DA ALDI

Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile İLESAM(Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) tarafından düzenlenen “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 3. Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasında Logo dalında Türkiye ikincisi olan İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aziz Çınar, Telif Hakları Genel  Müdürü Dinçer Ateş adına Gelirler ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Yurdanur AYBAR’ın elinden Ankara’da ikincilik ödülünü aldı.

İkinci Kez Türkiye Derecesi

Törende duygularını dile getiren Aziz Çınar; “Türkiye ikincisi olduğum için çok mutluyum. 2015’te de İrem Ekici arkadaşım Türkiye birincisi olmuştu. Aynı yarışmada iki kez Türkiye derecesi yaptık. Bizleri yarışmalara hazırlayan edebiyat öğretmenimiz  A.Metin Kürümoğlu’na, okul Müdürüm Abdurrahim Mercan’a, desteklerinden dolayı aileme ve İLESAM’a teşekkür ederim.” Dedi.

Bursa’yı Hakkıyla Temsil Ettik

Konuyla ilgili davetlilere bilgi veren okul müdürü Abdurrahim Mercan; “Okulumuz İnegöl’de kültür, sanat, sağlık alanlarında yapılan yarışma ve faaliyetlere katılıyor, her yıl önemli başarılara imza atıyoruz. Edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu’nun danışmanlığında katıldığımız bu yarışmada ikinci kez Türkiye derecesi aldık. İlimize ve ilçemize kazandırdığımız bu başarıdan dolayı çok mutluyuz. Geçen yıl da katıldığımız yarışmalarda altı öğrencimiz ülke finalisti olmuş, on iki öğrencimiz de il ve ilçe birincilik ve ikincilikleri kazanmıştı. Aldığımız bu başarı bizi çok mutlu etti. Bu yarışmada gösterdiği başarıdan dolayı öğrencimiz Aziz Çınar’a ve danışman öğretmeni Metin Bey’e teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” Dedi.

 

Yüzü Aşkın Başarı

Danışman öğretmen A.Metin Kürümoğlu ise; “Son sekiz yılda danışmanlığını yaptığım yarışmalarda, yüzü aşkın derece aldık. 2007’den bu güne il, ilçe ve ülke elemelerinde yapılan kompozisyon, şiir, mektup v.b. yarışmalarda toplamda yüzü aşkın başarı elde ettik. Bu durum bizi çok sevindirmekte ve öğrencilerimizi de derslerine motive etmektedir. 2015’te İLESAM’ın yaptığı logo yarışmasında Türkiye birinciliği alarak önemli bir başarıya imza attık. 2017 ‘de de Türkiye ikinciliği alma başarısını gösterdik. Öğrencimizin başarısının devamını dilerim.” dedi.

 

İLESAM Başkanı : “İnegöl’ü Tebrik Ederiz”

Yarışmayı düzenleyen İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’da ; “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz yarışmaya hem logo hem de slogan dalında devamlı katılan okulunuzu ve İnegöl’ü tebrik ederim. 2015’te Okulunuz öğrencisi İrem Ekici’yle Türkiye birincisi; 2017’de de Aziz Çınar adlı öğrencinizle Türkiye ikincisi oldunuz. Öğrencilerimizin eğitim hayatında başarılarının devamını dilerim. Öğrencilerimizin Korsan yayıncılığa karşı bilinçlenmesinde bizlere ve bakanlığımıza destek olan öğretmen, idareci ve basınımıza da teşekkür ederim.” Dedi.

 

Tören, yarışmacılar ve protokolün çektirdiği toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.