İNANILMAZIN PEŞİNDE

Her ülkeden kazanan bir kişi inanılmaz bir ödüle sahip olacak: Asus N Serisi dizüstü bilgisayar! İnanılmaz sesi ve görüntüsüyle bilinen ASUS SonicMaster Teknolojisi’ne sahip ASUS dizüstü bilgisayar, sesin uzmanı Bang & Olufsen ICEpower® ve daha profesyonel bir bilgisayar deneyimine odaklı göz alıcı ve akıllı performansıyla 2’nci nesil Intel® Core™ i5 işlemci ile birlikte geliştirildi. Ülke çapındaki ödülü kazananlar dünya çapındaki inanılmaz ödül için yarışmaya hak kazanacaklar.

DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL

Dünya çapındaki yarışmayı kazanan, ödül olarak inanılmaz hikayesini profesyonel bir ekiple filmle çekme fırsatını yakalayacak. Ardından bu film İnanılmazın Peşinde macerasının son durağı olarak internet sitemizdeki film serimizi tamamlayacak. Kazanan kişiler; filmin Jason Mraz’ın da katılmıyla gerçekleşecek özel davette gösterileceği Park City, Utah’taki dünyanın en önemli festivallerinden birine katılma hakkı elde edecek. Festival boyunca gösterim ve partilere katılacakları ve bu inanılmaz deneyimi birlikte paylaşacakları bir arkadaşlarını da getirebilecekler. Üstelik her ikisinin seyahat ve konaklamaları tarafımızca karşılanacak.

KATILIM KOŞULLARI

1.Yarışma (yarışmaya katılım günü itibariyle) 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’de ikamet eden herkese açıktır. 2. www.inanilmazinpesinde.com adresine gir, katılım formunu doldur ve bize en fazla 200 kelimeden oluşan bir yazı veya en fazla 2 dakikadan oluşan bir video, resim ya da ses kaydı kullanarak inanılmaz bir hikaye anlat. İnanılmaz olan yaratıcı ve orijinal hikayeler arıyoruz. Yarışmaya sunulan tüm eserler inanılmaz, yaratıcı ve orijinal olmalı.
2.Yarışmaya sunulan tüm eserler 19 Eylül 2011 saat 10:00 (GMT) ile 26 Ekim 2011 saat 17:00’a (GMT) arasında yüklenmeli.
3.Ülke çapında kazanan katılımcı, jüri heyeti tarafından yapılan eleme sonrasındaki listede yer alanların arasından halk oylaması ile seçilecek.
4.Yarışmanın yapılacağı tüm ülkelerde tek bir ödül var, bu da (yaklaşık 1750 TL değerindeki) Asus N55 Laptop.
5.Buna ilaveten, kendi ülkesindeki yarışmayı kazanan katılımcı büyük ödül için uluslararası yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Büyük ödül; inanılmaz hikayeni kısa bir filme dönüştürüp ABD’nin Utah kentinde düzenlenen Film Festivali’nde gösterim şansı. Büyük ödülün sahibi, halk oylaması ve ses sanatçısı Jason Mraz’ın görüşleri ile seçilecek. Uluslararası yarışmanın “Katılım Koşulları” için ayrıca (link)’e bakınız.
6.Her katılımcı ancak tek bir eser sunabilir. Bir eser için yalnız bir oy kullanılabilir.
7.Katılım Koşulları’nın tamamı okumak için lütfen www.inanilmazinpesinde.com adresini ziyaret edin.
8.YARIŞMAYA KATILMAK VEYA YARIŞMAYI KAZANMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÜRÜN YA DA HİZMET SATIN ALMAK YAHUT ÖDEME YAPMAK GEREKMEMEKTEDİR. Yarışmayı Düzenleyen: Asus Bilgisayar Sis. Tic. Ltd. Şti. Alemdağ Cad. Masaldan Is, Mrk., No. 46 C Blok D.1 Çamlıca, Üsküdar, İstanbul, Türkiye
TÜM KATILIM KOŞULLARI 1.GİRİŞ Yarışmanın yapılacağı her ülkede, en inanılmaz hikayenin sahibi (yaklaşık 1750 TL değerindeki) Asus N55 Laptop kazanacak ve kendi hikayelerini bir kısa filme dönüştürüp ABD’nin Utah kentinde düzenlenen Film Festivalinde gösterebilme şansını yakalayabilmek için 16 ülkenin birincileriyle yarışacaktır. 1.BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHLERİ VE YARIŞMA TAKVİMİ Yarışmanın birinci aşaması olan “Ulusal Aşama” 19 Eylül 2011 saat 12:00’’de başlayıp, 26 Ekim 2011 saat 19:00’da “Ulusal Aşama Süreci” ile sona erecektir. Diğer aşamaların zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir.

AŞAMALAR ÖNEMLİ TARİHLER
Birinci Aşama: Ulusal Ödül
YARIŞMA BAŞLANGIÇ TARİHİ 19 Eylül 2011 12:00
YARIŞMA BİTİŞ TARİHİ 26 Ekim 2011 19:00
ULUSAL OYLAMA İÇİN LİSTENİN HAZIRLANMASI 27 Ekim – 9 Kasım 2011 
ULUSAL LİSTENİN AÇIKLANMASI VE OYLAMANI BAŞLAMASI 10 Kasım 2011 12:00
ULUSAL OYLAMANIN SONA ERMESİ 17 Kasım 2011 19:00
ULUSAL YARIŞMAYI KAZANANIN AÇIKLANMASI 24 Kasım 2011 12:00
İkinci Aşama: Büyük Ödül İkinci Basamağın Katılım Koşulları için ayrıca belirtilmiş linke bakınız [link]
16 ÜLKE KAZANANLARI ARASINDAN BÜYÜK ÖDÜL KAZANANINI BELİRLEMEK İÇİN OYLAMA BAŞLAMA TARİHİ 1 Aralık 2011 12:00
OYLAMANIN SONA ERMESİ 8 Aralık 2011 19:00
BÜYÜK ÖDÜL KAZANANIN AÇIKLANMASI 15 Aralık 2011 12:00
1.YARIŞMAYA UYGUNLUK Katılımcılar, katılım tarihi itibariyle, 18 Yaşını doldurmuş olmak ve Türkiye’de ikamet etmek zorundadır. Yarışmayı düzenleyen firmanın çalışanları, çalışanların yakın akrabaları, çalışanlarla (resmi olup olmadığına bakılmaksızın) aynı ikametgahı paylaşanlar veya bu yarışma organizasyonunda mesleki olarak yer almış kişiler katılımcı olamazlar. “Yakın akrabalar” ebeveynler, eşler, çocuklar, kardeşler, evlenme yoluyla kurulan akrabalıklar, büyükanneler ve büyükbabaları kapsar.
4.Yarışma diğer tüm yargı alanlarında ya da kanunen izin verilmeyen yerlerde hükümsüzdür.
5.YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÜRÜN YA DA HİZMET SATIN ALINMASI YAHUT BEDEL ÖDENMESİ GEREKLİ DEĞİLDİR. BEDEL ÖDENMESİ KAZANMA ŞANSINI ARTTIRMAZ.
6.Katılımcılar, yarışmaya katılarak, Katılım Koşulları’nın bir parçası olarak Asus Kullanım ve Gizlilik Şartlarına uymayı da kabul etmiş olmaktadırlar.
NASIL KATILIMCI OLUNUR

7.Katılımcılar, sadece ikamet ettikleri ülkede düzenlenen “Ulusal Aşama”ya eser gönderebilirler. Yarışmanın düzenlendiği diğer ülkelerin “Ulusal Aşama”larına başvuruda bulunamazlar.
8.Katılımcılar, yarışmaya, Yarışmayı Düzenleyen’in kendi ülkeleri için düzenlediği internet sitesini ziyaret ederek, orada yer alan kayıt formunu Doğum Tarihleri, İsim ve Soy İsimleri, Ülkeleri, Telefon numaraları ve E-mail adreslerini girmek suretiyle doldurarak ve “Katılım Koşulları”nı okuduklarını onaylayarak katılabilirler.
9.Katılımcılar, en fazla 200 kelimeden oluşan inanılmaz hikayelerini ses kaydı, resim veya videodan birini yahut tümünü siteye yüklemelidirler.
10.Siteye yüklenecek videoların MPEG, AVI, MP4, FLV veya MOV formatlarında ve maksimum 2 dakika uzunluğunda olması gerekmektedir. Dosya en fazla 100Mb büyüklüğünde olmalıdır.
11.Yüklenecek resimlerin JPEG, PNG veya GIF formatlarında ve en fazla 20 Mb boyutunda olması gerekmektedir.
12.Ses Kayıtlarının MP3 ya da WAV formatında, en fazla 20Mb boyutunda ve en fazla 2 dakika uzunluğunda olması gerekmektedir.
13.Katılımcıların yükledikleri hikayeler yarışmaya katıldıkları ülkenin resmi dilinde ya da İngilizce olmalıdır.
14.Katılımcılar kılavuz notlarına uymak zorundadırlar: Hikayelerin inanılmaz, yaratıcı ve orijinal hikayeler olması gerekmektedir.
15.Katılımcılar hikayelerini bir kere yükledikten sonra hikayenin üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar.
16.Bir kişi yarışmaya yalnızca bir kez katılabilir. Eğer yarışmaya katılacak eser, birden fazla kişi tarafından hazırlanmış ise kişilerin aralarından birisini seçerek başvuru formuna yazması gerekmektedir. Yarışmayı düzenleyen kurum, bu kişiyi söz konusu eseri hazırlamış olan kişiler adına hareket etmeye ve cevap vermeye yetkili kabul edecektir.
17.Katılımcılar, başvuruda bulunurken, videolarının YouTube Hizmet Koşullarına uygunluğunu da kabul etmiş olacaklardır. Videolarınız YouTube’da yayınlanmamakla beraber lojistik nedenlerden dolayı YouTube’da bulunacaktır bu sebeple koşullara uygun olması gerekmektedir.
YASAK İÇERİK

18.Bütün inanılmaz hikayeler, Yarışmayı Düzenleyen’in imajı ile uyumlu olmalıdır. Yüklenen eserlerin içinde:
1.18 yaşından küçük gözüken birisinin hareketli veya sabit resmi bulunması,
2.Katılımcıya ait olmayan veya daha önceden kullanım izni alınmamış marka, logo veya telif hakkı bulunan herhangi bir materyal bulunması (tanınmış isimler ve şirket isimleri vs. de buna dahildir.),
3.Açıkça izinleri alınmaksızın, kişilerin isimlerinin, resimlerinin, fotoğraflarının, videolarının ya da benzerlerinin kullanılması,
4.Topluma mal olmuş herhangi bir kişiye, kuruma atıf yapılması,
5.Yarışmayı düzenleyenin takdir yetkisince tanımlandığı üzere, küfür, cinsel içerik, alkol, yasadışı uyuşturucu, tütün, ateşli silahlar ve silah kullanımını özendirici içerik yahut her hangi bir nefret uyandırıcı içerik (ırkçılık ve cinsel ayrımcılık vb.); şiddet kullanımını veya herhangi bir şekilde zarar vermeyi özendiren saldırgan, müstehcen, uygunsuz içeriklerin kullanılması,
6.Yarışmayı düzenleyen ve onun iş ortakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, kişi ve kurumlara iftira etmek, yanlış tanıtmak ya da başka kişi ve kurumları aşağılamak,
7.Başkalarına gözdağı verecek veya onları korkutacak şekilde tehdit etmek,
8.Herhangi bir politik görüşü savunmak
YASAKTIR.

ESERİN NİTELİKLERİ
19.Katılımcılar inanılmaz hikayelerinin tüm sorumluluğunu aldıklarını kabul ederler ve yarışmaya başvurmakla, eserin
1.herhangi bir 3. kişiye ait olan bir materyal ile yapılmadığını ve orijinal olduğunu,
2.daha önce hiç bir yerde yayımlanmadığını ve herhangi bir ödül almadığını,
3.sahiplik, telif hakkı, marka, patent, logo, lisans hakları, kamusal ya da özel haklar veya diğer fikri sınai haklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere 3. kişilerin haklarını ihlal etmediğini,
4.inanılmaz hikayesini yayımlamak için gerekli olan izinlere sahip olduğunu ve Yarışmayı Düzenleyen istediği taktirde, bu izinleri ibraz edebileceğini,
5.içeriğinde yarışmayı düzenleyen firma tarafından saldırgan kabul edilebilecek ya da firmanın ismini, itibarını veya saygınlığını kötü şekilde etkileyebilecek bir içeriğin olmadığını,
6.işbu Katılım Koşullarındaki gerekliliklere uyduklarını
GARANTİ EDERLER.

20.Yüklenen bütün inanılmaz hikayeler denetime tabidir. Yarışmayı Düzenleyen, kendisine gönderilen bir eseri internet sitesine yükleme veya yüklememe veya herhangi bir sebep göstermeden veya yüklenmiş olan bir içeriği sebep yahut kararının kaynağını göstermeden çıkarma yetkisine sahiptir.
21.Bütün inanılmaz hikayeler başvuru bitiş tarihinden önce yüklenmelidir. (bkz:2. madde)
22.Yarışmaya katılmak bir doğrudan bir ücrete tabi değildir. Ancak internet kullanımı ve eserlerin 3. kişilerin yardımı ile yaratılması, mesela videonun hazırlanması halinde ortaya bir kısım masraflar çıkabilir. Bu masraflar yalnızca katılımcının sorumluluğundadır.

HAKLAR VE LİSANSLAR
23.Katılımcılar, diğer katılımcıların kendi eserlerine benzer fikir ve konsept yaratabileceklerini; bu nedenle herhangi bir tazminata hak kazanmayacaklarını ve Yarışmayı Düzenleyen ile bu konuda herhangi bir pazarlığa giremeyeceklerini kabul ederler.

KAZANIN BELİRLENMESİ – 1.AŞAMA
24.Birinci aşamadaki yarışmanın bitiş tarihi geçtikten sonra (yukarıda yer alan 2. madde) yarışmanın düzenlendiği bütün ülkelerde, şartlara uygun bütün inanılmaz hikayeler Bağımsız Promosyonel Tasdik Servisi PromoVeritas’ın oturum başkanlığında, Asus, Intel ve bunların yaratıcı ajanslarının temsilcilerinin bulunduğu bir kurul tarafından değerlendirilir. Değerlendirme kriterleri -farklı ağırlıklı puanlandırmalar ile- aşağıdaki gibidir;
1.İlham verici fikrin orijinalliği (30 puan üzerinden)
2.Canlılığı (30 puan üzerinden)
3.İnanılmaz, yaratıcı ve orijinal gibi değerler ile uygunluğu (10 puan üzerinden)
4.Başvurunun kalitesi (10 puan üzerinden)
25.Jüri gelen başvurular arasından her ülkeden 10 başvuruyu ulusal oylama için seçer.
26.Her ülke için belirlenecek liste, www.inanilmazinpesinde.com adresinde yayımlanacak, oylama 10 Kasım 2011 saat 12:00’de başlayacak ve 24 Kasım saat 19:00’da bitecektir.
27.Belirtilen saatlerden sonra gelen oylar dikkate alınmayacaktır.
28.Kişiler, ülkelerindeki birden fazla eser için oy kullanabilmekle beraber, aynı eser için ancak bir oy kullanabilirler. Sistem ek oyları tespit edebilmektedir, ek oylar diskalifiye edilir. Kişiler, diğer ülkelerden gelen katılımlar için oy kullanamazlar.
29.PromoVeritas tarafından onaylanan ve jürinin belirlediği listedeki eserlerden oylama süresince en fazla oyu aldığı açıklanan eser Ulusal Yarışmayı kazanan eser olacaktır. Birden fazla eser aynı sayıda oy almış ise jüri bu eserler arasından ulusal kazananı belirleyecektir.
30.Ulusal aşamayı kazanan katılımcıdan kimlik ve ikamet bilgilerinin doğruluğunu kanıtlaması istenecektir.
31.Ulusal Aşamayı kazanan katılımcı, ödülü kabul edemeyecek veya alamayacak durumda ise, Yarışmayı Düzenleyen, ödülü 2. en fazla oyu alan katılımcıya verir. Bu süreç ödül verilene kadar devam eder.

KAZANMA BİLDİRİSİ
32.Yarışmanın düzenlendiği ülkelerdeki 1. aşama kazananlarına, kazandıklarına dair bildiri, acele kurye, telefon ve/veya e-mail ile 28 Kasım 2011 günü yapılacak ve kazananların Eserlerini Yayınlama ve Uygunluk Beyannamesini layığınca doldurmaları ve imzalamaları ve bu beyannameleri e-mail veya faks ile bildirim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ve orijinallerini de posta yoluyla göndermeleri istenmektedir.
33.Herhangi bir şekilde gönderilmiş belgelerden herhangi biri Ulusal Kazanan’a teslim edilemediği gerekçesiyle geri dönerse ya da Ulusal Kazanan belirtilen zaman içerisinde söz konusu dokümanları layığınca düzenleyemez ve geri gönderemezse veya Ulusal Kazananın yarışmaya uygun olmadığı ya da Katılım Koşullarına uymadığı anlaşılırsa, Ulusal Kazanan yarışmadan diskalifiye edilecek ve zaman izin verdiği takdirde, bir sonraki en fazla oy alan kişiye bildirim yapılacaktır.
34.Ulusal Kazanan herhangi bir şekilde ödülü reddederse ikinci aşamaya devam edemez. Bu durumda en yüksek ikinci oyu alan katılımcı ikinci aşamaya devam eder.
35.KAZANLARIN LİSTESİ: Birinci aşama kazananları www.inanilmazinpesinde.com adresinde (24 Kasim – 8 Aralık 2011) tarihleri arasında yayımlanacaktır.

MÜLKİYET VE ESERLERİN KULLANIMI
36.Katılımcılar, Yarışmayı Düzenleyen’e ve ona bağlı kuruluşlara, lisansiyelerine, promosyonel ortaklarına, geliştiricilerine ve üçüncü kişi pazarlama şirketlerine; sürekli olarak; dijital ve elektronik medya dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere (şu anda mevcut olup ileride icat edilecek olanlar da dahil) tüm mecralarda; herhangi bir dilde; dünya çapında ve herhangi bir biçimde, ticaret, reklam, tanıtım, ya da diğer amaçlar için; başka bir değerlendirme, uyarı, onay, görüş, mütalaa ya da tazminata gerek olmaksızın; eserlerin düzenlemesi, değiştirilmesi, kesilmesi, yeniden düzenlenmesi, esere ekleme yapması ve silinmesi, eserlerin çoğaltılması, yeniden oluşturulması, tercüme edilmesi, uyarlanması, yayımlanması, eserlerden faydalanılması ve eserin ve içindeki öğelerin kullanması hususunda telif ihtiva etmeyen münhasır lisans vermeyi gayrikabili rücu taahhüt ederler.
37.Kanunen yasak olan hallerin haricinde, her Katılımcı, Yarışmayı Düzenleyeni ve bağlı kuruluşlarını, lisansiyelerini, promosyonel ortaklarını, geliştiricilerini ve üçüncü şahıs pazarlama teşebbüslerini; Yarışmayı Düzenleyenin, eserleri, başka bir uyarı ya da katılımcıya herhangi bir tazminat ödenmesi söz konusu olmaksızın kullanmasına ilişkin olarak, herhangi bir yargı merciinde “manevi haklar”a ya da haksız rekabete dayanarak ileri sürülebilecek, şimdi sahip olunan veya bundan sonra sahip olunabilecek tüm hak taleplerinden muaf tutmakta ve ibra etmektedir ve herhangi bir eserin ya da ikincil çalışmaların herhangi bir kullanımının, herhangi Katılımcının herhangi bir hakkını ihlal ettiği ya da bozduğunu ileri sürerek, Yarışmayı Düzenleyene ve bağlı kuruluşlarına, lisansiyelerine, promosyonel ortaklarına, geliştiricilerine ve üçüncü şahıs pazarlama teşebbüslerine ya da bu Yarışma ile ilgili herhangi bir kişiye karşı herhangi bir faaliyet, talep ya da davayı başlatmayacağını, desteklemeyeceğini, devam ettirmeyeceğini ya da yetkilendirmeyeceğini kabul eder.

UMUMA ARZ HAKLARI
38.Her katılımcı, bu yarışmaya katılarak, Yarışmayı Düzenleyenin ve buna bağlı her bir kuruluşun, lisansiyelerin, promosyonel ortakların, acentelerinin; yarışma ödülü haricinde başka bir ödeme yapılması ya da bildirimde bulunulması ya da kazananın ayrıca muvafakatinin alınmasını gerektirmeksizin, hukukun izin verdiği ölçüde, isim, resim, ses, biyografik bilgi, fotoğraf, referans, ya da diğer benzerlerini ve ya ödül bilgisi ya da kişisel kullanımı (veya bunların düzenlenmiş bir parçasını) veya Katılımcıların eserlerinin kapsamına giren herhangi bir bilgiyi, şimdi ya da bundan sonra bilinen herhangi medyada, dünya çapında, her zaman için tanıtım, reklam veya halka arz amacıyla kullanma ve ilan etme hakkına ve iznine sahip olduklarını kabul eder.

SORUMLULUĞUN SINIRLARI
39.Aşağıda yazılan negatif sonuçların, Yarışmayı Düzenleyenin makul kontrolü altındaki olayların öngörülebilir sonuçları olması ve onların ihmalinin doğrudan sonucu yahut onların yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebiyle olması haricinde; Yarışmayı Düzenleyen de onun bağlı şirketleri, halef ve selefleri, uygulama geliştiricileri, reklam ve promosyon ajansları, hukuki yahut finansal danışmanları ve bu Yarışma ile bağlantılı tüm memurlar, müdürler, çalışanlar, ortaklar, ajanslar, lisansiyeler, lisans verenler ve internet sağlayıcılar (hep birlikte “ibra edilen taraflar”); yanlış ya da uygunsuz bilgi girişlerinden, insan hatasından, teknik arızadan, kayıp/gecikmiş veri aktarımı, ihmal, kesinti, silinme, bozukluk, telefon, bilgisayar ya da diğer bağlantıların, bilgisayar aracı, software ya da bunların herhangi kombinasyonundaki hat düşümünden, Asus web sitelerine ulaşılamamasından ya da gecikmiş, kayıp, zarar görmüş, yanlış yönlendirilmiş, gecikmiş, çarpıtılmış, yanlış ya da eksik girişlerden sorumlu tutulamazlar.
40.HER KATILIMCI, İŞBU KATILIM KOŞULLARINDA BELİRTİLEN KOŞULLARI VE YARIŞMAYI DÜZENLEYENİN KARARLARIYLA BAĞLI OLACAĞINI KABUL EDER VE BU YARIŞMAYA KATILMAYA UYGUN OLDUĞUNU GARANTİ EDER. KATILIMCI, “İBRA EDİLEN TARAFLAR”IN İHMALİ YA DA BU RESMI KURALLARA UYMAMASI NEDENİYLE ORTAYA ÇIKABİLECEK FİZİKSEL SAKATLIKLAR YA DA ÖLÜMLER HARİCİNDE; “İBRA EDİLEN TARAFLAR”IN HERHANGİ BİR KATILIM MATERYALİNİN KULLANIM, KABUL YA DA YANLIŞ KULLANIMINDAN KAYNAKLI YA DA YARIŞMA İÇİN HAZIRLIK ESNASINDA, YARIŞMAYA KATILIM ESNASINDA VEYA YARIŞMA İLE İLGİLİ BİR AKTİVİTEYE/AKTİVİTEDEN SEYAHAT ESNASINDA YA DA BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HERHANGİ SAKATLIK, ZARAR, ÖLÜM, KAYIP YA DA KİŞİNİN YA DA MALININ KAZAYA MARUZ KALMASINDAN YA DA İLGİLİ KATILIMCININ BURADA YER ALAN KOŞULLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE YARIŞMA İLE İLGİLİ HERHANGİ ANLAŞMA YA DA GARANTİYİ İHLAL ETMESİNDEN DOLAYI ORTAYA ÇIKAN, VUKU BULAN YA DA SÜREGELEN HİÇBİR TALEP, KAYIP, SORUMLULUK VE HİÇ BİR TÜRLÜ (MAKUL AVUKATLIK ÜCRETLERİ VE HARCAMALARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE) ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAĞINI KABUL EDER. KATILIMCININ, KASITLI OLARAK HERHANGİ WEB SİTESİNE ZARAR VERME TEŞEBBÜSÜ YA DA YARIŞMANIN MEŞRU İŞLETİMİNE ZARAR VERMEK TEŞEBBÜSÜ, MEDENİ HUKUK VE CEZA HUKUKUNUN İHLALİ OLUP; BÖYLE BİR FİİLİN GERÇEKLEŞMESİ HALİNDE, YARIŞMAYI DÜZENLEYEN VE LİSANSİYELERİNİN HER BİRİ, BU TARZ HERHANGİ EYLEMDEN SORUMLU OLAN KİŞİLERDEN, DİĞER TÜM HAKLARI SAKLI KALMAK KAYDIYLA TAZMİNAT TALEBİNDE BULUNMAK YA DA DİĞER KANUN YOLLARINA BAŞVURMAK VE HUKUKUN İZİN VERDİĞİ TÜM KANUN YOLLARINI KULLANMA HAKKINI SAKLI TUTARLAR.

GENEL KOŞULLAR
41.Bir virüs, bilgisayar problemi, yetkisiz bir müdahale ya da Yarışma Düzenleyenin makul kontrolü dışında gerçekleşen, yarışma idaresini, güvenliğini ya da yarışmada uygun faaliyet gösterilmesini bozan ya da herhangi bir mücbir sebep, hükümet ya da resmi ya da yarı resmi kuruluşların eylemleri, düzenlemeleri, talimatları ya da istekleri nedeniyle ya da web sitesine aşırı yüklenme de dahil olmak üzere ekipman arızası, terör eylemi tehdidi, terör eylemleri, hava saldırısı, karartma, halk düşmanı eylemleri, deprem, savaş (açıkça beyan edilen ve edilmeyen), yangın, sel, salgın hastalık, patlama, beklenmedik hava koşulları, hortum, ambargo, işçi ihtilafı ya da grevi (hukuki ya da hukuki olmayan), işçi ya da malzeme eksikliği, her türlü ulaşım kesintisi, iş yavaşlatma, sivil ayaklanma, isyan, ayaklanma, ya da bunlara benzeyen ya da benzemeyen Yarışma Düzenleyenin tek ve makul kontrolünün dışında gerçekleşen diğer nedenlerle Yarışma Düzenleyen, yarışmayı iptal edebilir, değiştirebilir ya da erteleyebilir.

Ulusal Yarışmanın Kazananı için ÖDÜLLER:
42.İlk ödül: Her ülke için 1 x Asus N55 Laptop (yaklaşık 1750 TL değerinde)
43.YARIŞMAYI DÜZENLEYEN: Asus Bilgisayar Sis. Tic. Ltd. Şti. Alemdağ Cad. Masaldan Is, Mrk. No. 46 C Blok D.1 Çamlıca, Üsküdar, İstanbul, Türkiye

İngiltere ve ABD dünya çapında 16 ülkede yürütülüyor İnanılmaz yarışmalar ara vardır: Avustralya, Fransa, Almanya, İtalya, Malezya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Rusya, Singapur, İspanya, İsveç, Tayland, Türkiye.