İMECE Maker Fest

Maker Fest
Maker Fest

İMECE Maker Fest

Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği’nin hazırladığı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İMECE Programı kapsamında 23 Kasım 2017 Perşembe günü Ankara CernModern’de düzenlenecek olan İMECE Maker Fest 2017 ile sunumlar,paneller ile birbirinden farklı atölyelere katılma fırsatı bulacaksın. Seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Önemli Bilgiler;

– Katılmak istediğiniz atölyeler ve Maker Fest için ayrı ayrı bilet almanız gerekmektedir.
– Atölyeler ve etkinliklerin saatlerine bakarak programınızı oluşturmanız önemle rica olunur. Aynı saat içerisinde olan atölyeler, etkinlikler bulunmaktadır. Çakışan programlara katılmamanız gerekmektedir.
– Etkinlik yerleri sizinle mail yolu ile paylaşılacaktır.
– Etkinlikte ürünlerinizi sergileyeceğiniz bir stand açmak isterseniz;

http://member.imecevakti.org/event-details.php?eventId=41&langId=tr adresinden kayıt olmanız gerekmektedir.

PROGRAM
09.00 – 10.00 : Kayıt ve Networking
10.00 – 10.30 : Açılış Konuşmaları
Katharina Lumpp, UNHCR Temsilcisi
Sezai Hazır, Habitat Derneği Başkanı
Necmettin Erkan, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Genel Müdürü
Mohammed Kawsara, Ejad Job Kurucusu
10.30 – 11.15 : İMECE Maker Hareketi
Moderatör: Alev Ertem, Endeavor Özel Projeler Müdürü
Başak Saral, Habitat Derneği Genel Koordinatörü
Damla Taşkın, UNHCR Geçim Kaynakları Müdürü
N. Barış Okur, Viveka Kurucu Ortağı
Shirley Kaston, Kök Projekt Kurucu Ortağı
11.15 – 12:00 : İMECE Maker Girişimleri
Moderatör: İmren Arslanoğlu, UNHCR Geçim Kaynakları Birimi Uzmanı
Ayham Shanan, Royal Dekorasyon
Tamim Kbarh, Robo Basic
Hasan Alluş – Hasan Demirezen, Tasarım Kooperatifi
Abdullaziz Muhammed Artan, Dynasty
Samet Aksuoğlu – Yassin Alkhousi, Aynalı Bisiklet
Abdulkadir Akeel, Toz Boyama Cihazı
12.00 – 12.30 :Sohbet – Sosyal Girişim, Yenilikçilik ve Maker Hareketi
Gökçe Gülcüler, Ustamdan Kurucu Ortağı
Pınar Aksoy, Robotel Ankara Sorumlusu
Duygu Vatan, Joon Kurucu Ortağı
Muhammed Tawfiq, Suiyeli Hat Sanatçısı
Derya Çağlar, OSTİM Teknopark Genel Müdürü
Kazım Hasırcı, Habitat Derneği Başkan Yardımcısı
12.30 – 13.30 : ARA
13.30 – 14.30 : Teknoloji ve Gelecek
Moderatör: İsmail Metin, Habitat Yenilik ve Teknoloji Programı Direktörü
Ozan Onat, CNN TÜRK Program Müdürü
Doç. Dr. Selçuk Özdemir, Gazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
Seda Ölmez Çakar, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Kıvılcım Program Yöneticisi
Miray Hanım Yıldırım, Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi “Ankara Girişim” Koordinatör
14:30 – 14:45 : Ankara’da Üretim ve Paylaşım
Doç. Dr. Bahadır Yıldız, Hacettepe Üniversitesi STEM&Maker Lab Başkan Yardımcısı
14:45 – 15:00 : Türkiye’den Oyun Çıkarmak
Erdem Lafçı, Aword Kurucu Ortağı
15:00 – 15:15 : Sosyal Meselelere Robotik Bakış
First Robotics Competition’un 2017 Finalistleri – INTEGRA Takımı
15:15 – 16:00 : Maker Hareketi Inovasyonun Neresinde?
Moderatör: M. Emin Okutan, Viveka Kurucu Ortağı
Şevket Kürkçüoğlu, TOBB ETÜ TTO Girişimcilik Birimi Müdürü
Burçin Tireli, Amber Elektronik Kurucu Ortağı
Erdem Çağatay, Artı Boyut Kurucu Ortağı
Anıl Ercan, Teknopark Ankara Nar Kuluçka Merkezi Koordinatörü

EŞ ZAMANLI ATÖLYELER
11.00 – 12.30 : Robotik Atölyesi
11.00 – 12.30 : 3B Tasarım ve Modelleme
11.00 – 12.30 : Deriden Aksesuar Yapımı
13.00 – 14.30 : Drone Atölyesi
13.00 – 14.30 : Başlangıç Seviyesinde Arduino
13.00 – 14.30 : Hareketli Heykeller
15.00 – 16.30 : Robotik Atölyesi
15:00 – 16:30 : 3B Tasarım ve Modelleme
15.00 – 16.30 : Deriden Aksesuar Yapımı
Tüm Gün : Karakalem Portre Çizimi
Tüm Gün : Ahşap Kağıt Atölyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin