I’M LEARNING ENGLISH, REMOVING THE BORDERS

Learning English
Learning English

Romanya, Sırbistan ve Tunus’tan 4 yabancı ortak ve Türkiye’den 9 farklı şehirdeki ingilizce öğretmenleri ve öğrencilerimizle yürüttüğümüz ‘I’m Learning English, Removing the borders ‘ projemizde; öğrencilere İngilizce öğretiminde klasik yöntemlerin dışına çıkarak, öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmelerini, teknolojiyi dil öğrenimine entegre etmelerini ve dil öğreniminde önyargıları kırıp dersin ötesinde bir anlayışla eğlenceli ve öğretici etkinlikler yardımıyla bariyerleri kırmayı hedefledik.

Aralık ayında başlayan ve mayıs ayında bitirdiğimiz projemizde farklı Web 2.0  araçlarını kullanarak oyunlaştırma ile öğrenme etkinlikleri ,karışık takımlar arasında e book hazırlama ve karşılıklı konuşma etkinlikleri,ortak ürün olarak beraber İngilizce şarkıyı seslendirme,proje ismimizi resimlerle yazma,İngilizce 4 beceriyi kullanarak farklı okuma,yazma,dinleme konuşma etkinlikleri ve role-play gibi canlandırma etkinlikleri yaparak öğrencilerin dili yaşayarak öğrenmeleri sağlandı. Projedeki etkinliklerle öğrencilerimizin ingilizce öğrenmeye ve konuşmaya karşı ilgileri artmıştır. Kullanılan Web 2.0 araçlarıyla da derslerde teknoloji kullanımı konusunda farkındalıkları artmıştır.

Proje boyunca yaptığımız etkinliklerle ingilizcenin sadece ezbere dayalı bir ders olmadığını ,dili kullanarak öğrendiklerinde öğrenmenin daha eğlenceli ve kalıcı olduğunu göstermiş olduk.

Projemizin hedefine ulaşmış olduğunu görmenin ve somut sonuçlar alabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

PROJE ETKİNLİKLERİMİZİ İZLEMEK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ.

https://youtu.be/6QOKhgZ29I8