İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Pınar Çocuk Resim Yarışması

“Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş.”nin Bakanlığımıza bağlı resmi/özel eğitim kurumlarında
öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile yine aynı kademelerdeki özel gereksinimli öğrencilere
yönelik olarak “41. Pınar Çocuk Resim Yarışması” düzenlemektedir.

İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASI ULUSLARARASI PINAR ÇOCUK RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

A. HEDEF KİTLE
Yarışmaya ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilirler

B. KONU
Yarışmanın konusu “Benim Gözümden Dünya’’ olarak belirlenmiştir.

C. YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERİN NİTELİKLERİ
• öğrenciler yarışmaya, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kâğıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.
• Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)
• Her öğrenci tek bir resim ile yarışmaya katılabilir. Yarışma gönüllülük esasına göre düzenlenecek olup yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir.
• Yarışmaya gönderilen resimler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
• Kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır,
• Siyasî amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret ve reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.
• Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesinde aşağıda D, Başvuru bölümünde yer alan Tablo-l’deki etikete yer verilecektir. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir.

D. BAŞVURU
• Yarışına takvimine uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
• Yaşar Holding ve Yaşar Holding’e bağlı şirket çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.
• Yarışmaya resimlerin kargo yoluyla gönderilmesi ya da dijital platformlarımız üzerinden katılım mümkündür.
• Katılımcılar, yarışma şartnamesi ve başvuru formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt elmiş sayılır.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder, Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasat sorumluluklar eser sahi bine aittir.
Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan Pınar sorumlu değildir.

Kargo Yoluyla Başvurular
• Resmini kargo yoluyla göndermek isleyen katılımcılar kargo bedelini kendileri karşılayarak en geç 1 Nisan 2022 tarihine kadar “Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması*’ adıyla Pınar Süt Mamulleri San, A.Ş Yunus Emre Mh Kemalpaşa Cd. No;317 P.K 35060 Pınarbaşı – Bornova / İZMİR adresine gönderim yapabilirler. Kargo firma! arından karşı ödemeli gönderim bedelleri şirket tarafından karşılanmayacak lir.
• Resimlerin arka yüzünün sağ alı köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, okulun ismi, öğrenci ebeveyninin; adresi, ili, coğrafi bölge bilgisi, e-mail adresi ve telefon numaraları kişinin rızası ile açık olarak yazılmalıdır, Söz konusu bilgilerin üçüncü bir kişi tarafından paylaşılması durumunda, bu kişi ya da kurum rızanın Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin yasal mevzuatlara uygun şekilde alınmasını temininden ve bu gereklerin yerine getirilmemesi nedeniyle doğacak her türlü zarardan sorumludur.

Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
Tablo – 1 Öğrenci ve Ebeveyn Bilgileri
ÖĞRENCİNİN
Adı – Soyadı
Yaşı
Cinsi yeli
Okulun İsmi
EBEVEYNİN
Adresi
İLİ
Coğrafi bölge bilgisi
E mail adresi
Telefon Numarası

Dijital Başvuru:
• Yarışmaya dijital platformlardan katılmak isteyen yarışmacılar, www.pinarxonı«tr web sitesinde ve Pınar’in Yaşam sosyal medya hesaplarının profillerinde belirtilen linke yarışmacı resimleri yüklenebilecektir,
• Dijital platformlardan resimlerini göndermek isteyen yarışmacılar ww>v,pinarxom.tr web sitesinde yer alan linkteki formda yarışmacı öğrencinin; adı. soyadı, yaşı, okulun ismi, öğrenci ebeveyninin; adresi, ili, coğrafi bölge bilgisi, e-mail adresi ve telefon numaralar] mutlaka eksiksiz doldurulmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Resimlerini www.pinar.com.tr* deki linke yükleyecek yarışmacıların, resimlerin orjinallerini mutlaka saklamalıdır. Aksi takdirde kazanan yarışmacılar, resimlerinin asıllarını ibraz edemedikleri durumda yarışmaya dahil edilemeyecektir.

E. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI VE ÖDÜLLER
• Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye çapında her coğrafi bölgeden I’er öğrenci, Almanya’dan I öğrenci, Azerbaycan’dan. 1 öğrenci, Dubai’ den 1 öğrenci ve KKTC.’den I öğrenci olmak üzere, toplam 12 asil ve 12 yedek öğrenci seçilecektir.
■ Yarışma sonuçları 16 Mayıs 2022 tarihinden itibaren (www.pinar.com.tr web sitesinde ve “@pinarlayasam” Facebook, Instagram ve Twitter sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.
■ Pandemi koşullarının imkan vermesi halinde 2022 yılı Haziran ayı içerisinde İzmir’de gerçekleştirilecek 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya ve ödül almaya hak kazanan 12 asil öğrenci, törene katılıp katılmayacağını en geç 27 Mayıs 2022 tarihine kadar, 444 76 27 numaralı Pınar iletişim Merkezi’ne ve [email protected] mail adresine yazılı bildirmelidir. 27 Mayıs 2022 günü saat 17.00’ye kadar katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmazsa, o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci, Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya hak kazanacaktır. Pınar, Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni yapıp yapmama, tarihlerini vc içeriğini değiştirme hakkına sahiptir,
• Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışmasını kazanan 12 öğrenciye, ayrıca aşağıda detayları bildirildiği üzere, 2022 yılı Haziran ayı içerisinde Ödül Töreni’nde teslim edilecek birer adet tablet ve profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir. Ayrıca yarışmayı kazanan çocuklara ödül töreni sonunda “Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Kazanan Sertifikası” verilecektir. Pandemi dolayısıyla Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’nin iptal edilmesi durumunda kazanan çocukların hediyeleri adreslerine teslim edilecektir.
• Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılarak jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 1 yedek öğrenciye, 2022 yılı Haziran ayı içerisinde bildirdiği adresine gönderilmek üzere, profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir,
• Marka ve modeli Pınar tarafından belirlenecek ödüllerin tutarı bir adet tablet için yaklaşık 1,500 TL ve bir adet profesyonel resim malzemelerinden oluşan resim çantası için yaklaşık 400 TL olarak belirlenmiş olup nihai tutarlar döviz kurlarına göre değişiklik göstermekledir. Pınar, hediye edeceği tablet cihazı ile ilgili Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamındaki tüm taleplerin muhatabı ve sorumlusu, üretici firmalardır.
• Öğrencilerin, Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne velisi ile birlikle gelmesi zorunludur.
• Sağlık sorunu dışında Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmayan Öğrenci ve velisi hakkından feragat etmiş olduğunu kabul eder. Bu durumda yedek listeden seçilerek Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödü! Töreni organizasyonuna katılan öğrenci, ödülünü almaya hak kazanır. Sağlık sorunu sebebi ile Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni organizasyonunu katılamayan Öğrenciye, sağlık sorunu ile ilgili raporunu 16 – 19 Mayıs 2022 tarihleri arasında Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Sekreteryusı’na ibraz etmesi halinde, ödülü 2022 Haziran ayı içinde, bildirmiş olduğu adresine gönderilmek suretiyle takdim edilecektir.
• 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması için ayrılacak tahmini bütçe 200,000 TL’dir.

Detaylı bilgi için www.pinar.conri.tr internet adresine. info0DLnar com.tr mail adresine ve 444 76 27 numaralı Pınar İletişim Merkezi’ne başvurabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin