İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Benim İçin Orman Resim Yarışması

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri
İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Resim Yarışması

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilk ve ortaöğretim öğrencileri arası “Benim İçin Orman” Resim Yarışması düzenlenmektedir.

Orman dostu çocuklar ve gençler, sizin için orman ne ifade ediyor?
İlk ve ortaöğretim öğrencileri arasında orman konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak. İlk ve ortaokul öğrencilerine ülkemizdeki orman, ağaç, yaşanabilir tabiat ve sürdürülebilir bir hayatın ancak ormanı, tabiatı, çevreyi, yeşili ve ağaçları korumakla mümkün olabileceği bilincini aşılamak. Orman yangınlarının nasıl önleneceğini aktarmak.

YARIŞMANIN KONUSU: “Benim İçin Orman”

“Orman hayatımız için neden önemli? Ormanı nasıl koruruz? Orman yangınlarının çıkmasını bireysel olarak nasıl önleriz?” gibi türetilecek düşünceler ve orman sevgisini aktarmak için çizilecek resimlerle yarışmaya katılım sağlanması esas olacaktır.

KATILIM ŞARTLARI:
1- Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilir.
2- Yarışmaya katılacak eserlerde teknik serbesttir.
3- Bir yarışmacı yarışmaya en fazla 3 eserle katılabilir.
4- Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.
5- Resim dalında teslim edilen eserlerin boyutlarının kısa kenarı 35 cm, uzun kenarı 50 cm olmalıdır.
6- Eserler; çerçevesiz, paspartusuz olarak ve iki sert karton arasında zarar görmeyecek şekilde yerleştirilerek arkasına yarışmacının adı soyadı ve iletişim bilgileri yazılı olan form yapıştırılarak teslim edilmesi gereklidir.
7- Eserler, www.benimicinorman.com web sitesi üzerinden verilecek linkte yer alan başvuru katılım formu doldurularak ve eserlerin arkasına iliştirilmiş halde teslim edilmelidir.

ESERLERİN TESLİM TARİHİ:
Başlangıç: 22.03.2022 Son Teslim Tarihi: 19.05.2022 ESER TOPLAMA MERKEZİ:
Katılımcılar eserlerini *.JPG formatında benimicinorman.com web sitesi üzerinden yükleyeceklerdir. Yarışmada derece alan eserlerin orjinalleri web sitesinde bulunan adrese kargo ile gönderilecek, kargo ücreti yarışmayı düzenleyen kurum tarafından ödenecektir.

DEĞERLENDİRME TARİHİ: Mayıs – Haziran 2022

DEĞERLENDİRME JÜRİSİ: Jüri üyeleri; Orman Genel Müdürlüğünden 2 kişi, Milli Eğitim Bakanlığından 3 resim öğretmeni olmak üzere toplam 5 kişiden oluşacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ:
Değerlendirme sonrası www.benimcinorman.com adresi üzerinden duyurulacaktır. ÖDÜLLER :
Birinci: Tam Altın + Plaket İkinci: Yarım Altın + Plaket Üçüncü: Çeyrek Altın + Plaket
Ayrıca 5 adet Gram Altın ve ödül alan her katılımcıya “Başarı Belgesi” verilecektir. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri velilerinin gözetiminde verilecektir.

TELİF VE KULLANIM HAKKI, ESERLERİN İADESİ VE GÖSTERİMİ:
Katılımcılar, ödül alan ya da yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin kullanım haklarını T.C. Orman Genel Müdürlüğüne süresiz olarak verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını, T.C. Orman Genel Müdürlüğüne verdiğini kabul eder.

DİĞER HUSUSLAR:
Yarışmaya katılan tüm öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + 3 =