İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri arası Resim Yarışması

Resim Yarışması

Pandemi sürecinde ve kış mevsiminde evde kalan çocukların ekran başında geçirdiği zamanı azaltmak, gelişimlerini kötü yönde etkileyecek etmenlerden koruyabilmek, zamanlarını daha verimli geçirebilmek ve aynı zamanda resim yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olmak. Çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesine destek sağlamak ve yeteneklerini keşfetmelerine destek olmak.

Yarışma Konusu: “HAYAT RESİM DEFTERİNE SIĞAR” konulu resim yarışması.

Başvuru Koşulları:

 1. Yarışmaya Selçuklu ilçe sınırlarında ikamet edenler katılabilecektir.
 2. Başvurular 1-10 Aralık tarihleri arasında www.selcuklu.bel.tr adresinden yapılacaktır.
 3. Selçuklu Belediyesi yarışmaya katılım için sizden herhangi bir ücret talep etmez.
 4. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İlkokul, ortaokul ve dengi resmi ve özel okullarda eğitim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.
 5. İnternet sitesi üzerinden başvuru şartıyla resim malzemeleri temin edilecektir. Malzemelerin teminiyle ilgili mesajla bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme üzerine malzemelerin mahallelerdeki belediyemizin sosyal tesisleri ve halk kütüphanelerinden teslim almaları sağlanacaktır.
 6.  Yarışmacılar resimlerini belirlenen konulardan seçerek yapmalıdır. Bu konular ”Kahraman sağlık çalışanları”, ” Hastalık bizi yenemez”, ”Evdeki yaşam”, ”Doğaya duyulan özlem”, ”Çocukların Belediyesi” , ”Selçuklu’da Yaşam” konularıdır. Bu konularda yapılan çalışmalar değerlendirilecektir.
 7. Resimler (35*50) ebatında resim kağıdı üzerinde çalışılacaktır. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, okulun ismi, öğrenci ebeveyninin; adresi, ili, coğrafi bölge bilgisi, e-mail adresi ve telefon numaraları kişinin rızası ile açık olarak yazılmalıdır.
 8. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
 9. Katılımcılar tek bir tema seçip, seçtiği tema ile ilgili yaptığı tek bir resimle katılım sağlayacaktır. Başvuruda yaptığı tema dışındaki resimler kabul edilmeyecektir.
 10. Dereceye giren resimlerin, tüm hakları (görsel ve yazılı basın ile tüm sosyal medya mecraları) Selçuklu Belediyesi’ne ait olacaktır.

Yarışma Değerlendirilmesi:

 1. Resimler iki kategori ( ilkokul ve ortaokul) şeklinde değerlendirilecektir.
 2. Resimlerin teslim tarihi 15 Mart’ta başlayıp en geç 30 Mart 2021 17:00’a kadar gönderilmelidir.
 3. Resimleri, malzemeleri teslim aldığınız yere yukarıda belirtilen tarihe kadar teslim etmeniz gerekmektedir. Teslimat yeri ile ilgili bir değişiklik söz konusu olursa tarafınıza sms ile bilgilendirmesi yapılacaktır.
 4. Jüri heyeti ve Selçuklu Belediyesi Yöneticilerinin 1.derece yakınları yarışmaya katılamaz. Tespit edilmesi halinde değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Sonuçlar 23 Nisan 2021 ‘de Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenecek etkinlikle duyurulacaktır. Pandemi sürecinin durumuna göre duyurular noktasında tekrar bilgilendirme sms yolu ile yapılabilir.

Ödüller:

 1. İki kategori de (İlkokul-Ortaokul)  yapılacak yarışmaya katılacak öğrencilerden dereceye giren resimlerden tüm kategori ve tüm temalarda en iyi üç resmin sahibine ödül verilecektir.
 2. Başarılı çalışmalar belediye binası, alışveriş merkezi gibi alanlarda sergilenecek ve sosyal medyada da isimleri ve eserleri paylaşılacaktır. Dereceye giren çalışmaların örnekleri başkanlık makamı ve belediyenin diğer alanlarında tablo olarak sunulması sağlanacaktır.
 3. Ödül töreni için kazanan kişilerle iletişime geçilip, zaman ve yer bilgisi verilecektir.
 4. Yapılan bilgilendirme üzerine dereceye giren öğrencilerin ödül törenine aileleriyle katılmaları zorunludur.

Birincilere: Fotoğraf Makinesi (İlkokul ve Ortaokul kategorileri için)
İkincilere: Tablet (İlkokul ve Ortaokul kategorileri için)
Üçüncülere: Akıllı Saat (İlkokul ve Ortaokul kategorileri için)