İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerini Arası Cumhuriyet temalı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyet’in ilan edilmesi, bu yıl da tüm yurtta coşku ile kutlanacak. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet’in genç kuşaklar tarafından daha iyi kavranması ve bu güçlü geçmişi eserleriyle anmalarını sağlamak için; Aydin Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet temalı bir yarışma düzenleniyor. Aydın’da öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler; Cumhuriyet temalı resim, şiir ve kompozisyon eserleri ile yarışacaklar.

Aydin Büyüksehir Belediye Baskani Özlem Çerçioglu, Cumhuriyet’in ilani ile çagdas ve gelecege umutla bakabilen nesillerin yetistigine dikkat çekerek, gençlerin Cumhuriyeti ve onun degerlerini daima ileri tasiyacagini belirtti. Baskan Çerçioglu gençlerin özgün ve yaratici eserler ortaya çikartacaklarina inandigini belirterek tüm ilkokul, ortaokul ve lise ögrencilerini yarismaya katilmaya davet etti.

Yarisma ödülleri

Lise – Kompozisyon Kategorisi; En Iyi Ilk 4 kisiye Notebook, Sonraki 10 kisiye Bisiklet, Sonraki 10 kisiye Akilli Saat.

Ortaokul – Siir Kategorisi; En Iyi Ilk 10 kisiye Bisiklet, Sonraki 15 kisiye Kirtasiye Seti ve Okul Çantasi.

İlkokul – Resim Kategorisi; En Iyi Ilk 10 kisiye Bisiklet, Sonraki 15 kisiye Kirtasiye Seti ve Okul Çantasi.

Katilim kosullari

Vatandaslar katilim kosullari ve yarisma için detayli bilgiye https://aydin.bel.tr/detail/9835/tc-aydin-buyuksehir-belediyesi-cumhuriyet-temali-resim-siir-ve-kompozisyon-yarismasi linki üzerinden ve 444 40 09/Dahili: 1263 -1284 numarali hatlardan ulasabilirler.

Yarışma takvimi

Katılımcıların eserlerini 26 Ekim 2021 Salı günü mesai bitimine kadar, Kurtuluş Mahallesi Adnan Menderes Bulvari No: 80 Vali Yazicioglu Kültür Merkezi Efeler/AYDIN adresine kargo yoluyla ulaştırmaları ya da elden teslim etmeleri gerekiyor.