İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri arası Zeka Oyunları

Zeka Oyunları
İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri arası Zeka Oyunları

Merakla beklenen Oyuncu Beyinler turnuvamız hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz İnternet sitemiz tüm akıl ve zeka oyunları severlerin erişimine açılmıştır.

OYUNCU BEYİNLER turnuvamıza kayıtlar BAŞLADI
TÜRKİYE 1. OYUNCU BEYİNLER TURNUVASI

20 tane oyun oyna
İlini temsil et
Ödülleri kazan
Hadi sen de

AMAÇ: Öğrenciler zeka gelişimne katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleri ile tanışmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak, öğrencilere seçmeli zeka oyunları dersinde öğrendiklerini tekrar etme imkanı sunmak.

Genel Bilgiler
Turnuva, Türkiye genelindeki tüm resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine açıktır. (Bilim ve Sanat Merkezleri de okul olarak kabul edilecektir.)

Turnuva 3 kategoriden oluşacak ve turnuvaya tüm sınıflar düzeyinde katılım sağlanabilecektir: İlkokullar 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, Ortaokullar 5, 6, 7 ve 8. sınıflar ve Liseler hazırlık sınıfı, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar.

Turnuvaya katılım öncesinde kırtasiye ve sistem giderleri için 10 TL alınacak, turnuva sürecinde başka bir ücret talep edilmeyecektir.

Turnuvaya okullardan katılabilecek öğrenci sayısında bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Her öğrenci, sisteme kayıt olurken kişisel bilgileri ile birlikte danışman öğretmen bilgilerini de girmek zorundadır.

Turnuva 3 aşamadan oluşacaktır: İlk 2 aşama çevrim içi, final aşaması ise yüz yüze yapılacaktır. 1. aşamada il elemesi yapılacak ve katılan öğrencilerin %20’si 2. aşamaya geçmeye hak kazanacaktır. 2. aşama, tüm öğrenciler arasında il ve bölge fark etmeksizin yapılacak ve bu aşamaya katılan öğrencilerden %10’a giren öğrenciler Türkiye finaline katılma hakkı elde edecektir. Türkiye Finali, finale katılmaya hak kazanan öğrencilerin bulundukları illerin merkezlerinde, eş zamanlı olarak yapılacaktır.

Turnuva süresi tüm aşamalarda 90 dakikadır.

Türkiye Oyuncu Beyinler Turnuvası örnek soruları, örnek çalışma kitapçığında yayımlanacaktır. Turnuvada sorulacak soruların zorluk dereceleri her aşamada farklı olabilir.

Türkiye finali il merkezlerinde yapılacak; finale kalan yarışmacılar ulaşım, yemek ve konaklama ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaktır.

Turnuva soruları “Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu 1. ve 2. Derece Zeka Oyunları Öğreticiliği” programı ve MEB’in ortaokullar için uyguladığı “Seçmeli Zeka Oyunları Müfredatı” temel alınarak hazırlanacaktır.

Turnuva soruları, Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu usta eğitmenlerinden oluşan komisyon tarafından hazırlanacaktır.

Yarışma soru kategorileri aşağıdaki tablodadır.

1. Sudoku
2. Bölgesel Sudoku
3. Kendoku
4. Apartmanlar
5. Çit
6. Kakuro
7. İşlem Karesi
8. ABC Bağlama
9. Sihirli Piramit
10. Patika
11. Amiral Battı
12. Yıldız Savaşları
13. Kare Karalama
14. Çarpmaca
15. Futoshiki
16. Pentominolar
17.Metaforms/Numbers/colours

oyunları tarzı çıkarım soruları
Yarışmanın tüm aşamalarındaki sorular, yayımlanacak örnek kitapçıktaki sorulara benzer olacak olup, soruların zorluk dereceleri her aşamada ve seviyede değişkenlik gösterebilecektir. (Örneğin sudoku 6×6 olabileceği gibi 9×9 da olabilir.)

Turnuvaya ait bütün ayrıntılar “tazof.org.tr” adresinden yayınlanacak, tüm duyurular da ayrıca yine bu adresten ve TAZOF sosyal medya hesaplarından yapılacaktır

Turnuvaya Katılım
Turnuva başvurusu, turnuvanın 1. ve 2. Aşaması ve ödeme “tr.tazof.org.tr” adresi üzerinden çevrim içi olarak yapılacaktır.

Turnuvaya katılım için öğrencilerin en geç 26.03.2021 tarihine kadar tr.tazof.org.tr adresine girerek sisteme kayıt olmaları gerekmektedir.

Turnuvaya katılım için öğrencilerin kayıtta istenen tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Yanlış bilgi verdiği tespit edilen öğrenciler turnuvadan diskalifiye edilir. TAZOF, gerektiğinde bilgilerin doğruluğunu tespit edebilmek için öğrenciden belge isteyebilir.

ÖDÜLLER
Türkiye 1.si : 3500 TL
Türkiye 2.si : 2750 TL
Türkiye 3.sü : 2000 TL
Türkiye 4.sü : 1500 TL
Türkiye 5.si : 1000 TL
Türkiye 6.sı : 750 TL
Türkiye 7.si : 500 TL
Türkiye 8.si : 400 TL
Türkiye 9.su : 300 TL
Türkiye 10.su : 250 TL

Turnuva Takvimi
Aşama Tarih
Son başvuru 26 Mart 2021
1.Eleme 17 – 18 Nisan 2021
2.Eleme 08 – 09 Mayıs 2021
Türkiye Finali 30 Mayıs 2021

Turnuva başvurusu, turnuvanın 1. ve 2. Aşaması ve ödeme “tr.tazof.org.tr” adresi üzerinden çevrim içi olarak yapılacaktır.

Turnuvaya katılım için öğrencilerin en geç 26.03.2021 tarihine kadar tr.tazof.org.tr adresine girerek sisteme kayıt olmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

13 + fifteen =