Ana Sayfa İlk Orta Okul Öğrenci Yarışmaları İlkokul Ortaokul Öğrencileri Dijital Oyun Geliştirme Yarışması

İlkokul Ortaokul Öğrencileri Dijital Oyun Geliştirme Yarışması

Dijital Oyun Geliştirme
Dijital Oyun Geliştirme Yarışması

Scratch İle Oyunlaştırılmış Eğitim
Dijital Oyun Geliştirme Yarışması – İlkokul Ortaokul

Amaç:
Her geçen gün ivme kazanan dijital dünya, çağımıza yenilikler katmaya devam etmektedir. Yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip olan oyun teknolojileri, bu dünyanın önemli unsurlarından biri haline gelmiştir.

Bir endüstri kolu haline gelen bu alana yenilik katmak, oyun teknolojilerinin gelişimi hakkında farkındalık oluşturmak, oyun geliştirme alanına amatör bir ruhla merak duyanları desteklemek amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Konusu
Scratch ile Oyunlaştırılmış Eğitim Temasına dair konu başlıklarında MEB Müfredatı esas alınmıştır. Katılımcılar konu başlığını kendi sınıf seviyesine uygun seçmelidir. Ardından Scratch ile bu konuyu anlatan, konunun öğretilmesini kolaylaştıran ya da öğrenmenin değerlendirilmesini sağlayan bir oyun tasarlamalıdır. Geliştirilen oyun birden fazla konu başlığını kapsayabilir. Oyunun türüne, yönteme dair kısıtlama bulunmamaktadır.

Geliştirilen oyun, belirlenen ana ve alt konunun anlatılmasını, öğrenimini desteklemelidir. Ana konu ve alt konu başlıklarına dair örneklere yer verilmiştir:

Yarışmanın Kapsamı

Yarışma, Çözüm Eğitim Kurumları; Çözüm Kolejleri ve Çözüm Akademi Okulları bünyesinde ilkokul ve ortaokul kademesinde öğrenim gören tüm oyun geliştirme meraklılarını kapsamaktadır. Yarışmaya katılım bireysel olacaktır. Her katılımcı bir oyunla katılabilir.

Projenin Son Teslim Tarihi: 20.05.2022

Çözüm Akademi Okulları

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × five =

Exit mobile version