İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Arası “SMA ile Yaşamak” Resim Yarışması

Resim Yarışması
İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Resim Yarışması

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından Türkiye genelinde bulunan; tüm resmi / özel ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine yönelik “SMA ile Yaşamak” konulu Resim Yarışması düzenlenmektedir.

Bu yarışmanın amacı; SMA hastalığı ile ilgili toplumu bilinçlendirmek, hastalığın bilinirliğini artırmak ve ön yargılardan uzak, bilinçli bireylerden oluşan bir toplum profili yaratmaktır.

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından düzenlenen, Türkiye geneli; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arası “SMA ile Yaşamak” konulu resim yarışmasının şartnamesi:

Yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına veya tuval üzerine yapılmış resimlerle katılabilirler.

Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

Yarışmanın konusu: “SMA ile Yaşamak” olarak belirlenmiştir.

Her okul ve yarışmacı öğrenci, istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

Resimler en geç 1 Mayıs 2022 tarihine kadar “SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği – Batıkent Mahallesi, Geven Sokak, No: 5 / B Tepebaşı / Eskişehir” adresine gönderilmelidir.

Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, doğum yılı, okulu, sınıfı, okul adresi, ili, okul telefonu, velisinin veya danışman öğretmenin (kişinin açık rızasıyla) telefon ve e-mail adresi açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimlerin final elemeleri, Eskişehir Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından 2 Mayıs 2022 – 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma sonuçları 19 Mayıs 2022 tarihinden itibaren sma.org.tr web sitesinde yayınlanacaktır. Ödül töreni 21 Mayıs 2022 tarihinde saat 13.00’da dernek binamızda yapılacaktır.

Ödüller:
İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere Birincilere: 5.000 ₺ Teknoloji Alışverişi Çeki

İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere İkincilere: 4.000 ₺ Teknoloji Alışverişi Çeki

İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere Üçüncülere: 3.000 ₺ Teknoloji Alışverişi Çeki

Gönderilen tüm resimler, SMA Hastalığı ile Mücadele tarafından istenilen her yerde kullanılabilir. Eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dahil, işaret ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne ait olup, yarışmacılar bundan telif hakkı için herhangi bir ücret talep etmeyeceklerdir. Eser sahibi, yarışmada dereceye girmiş resmin ve yahut yarışmaya gönderdiği resmin, telif hakkını tümüyle SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne süresiz olarak devretmiş sayılacaktır. Tüm resimlerin her türlü işleme hakkı SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne ait olacaktır. Tüm resimlerin ticari hakları da SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne ait olacaktır. Ödül alan eserin ticari hakları da SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne ait olup, bu eserleri SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği kendi adına markalaştırabilecektir. Bu kapsamda yarışmacılar 556 sayılı markaların korunması hakkındaki KHK ve 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması hakkında KHK, FSEK ve ilgili mevzuattan doğan tüm hakları SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’ne devredilmiş sayılacaktır. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı kapsamında ücret talep edemeyecektir. Yarışmaya gönderilen eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm sorumlulukları katılımcıya aittir.”

Derece alsın veya almasın tüm eserler SMA Hastalığı İle Mücadele Derneğinin yürüttüğü etkinliklerde kullanılabilir. Bunun için eser sahibine herhangi bir telif ücreti ödenmez. Yarışmaya katılan eserler sahibine geri gönderilmez. Eser sahibinin hakkı saklı kalmak kaydıyla, resmin tüm imtiyazı SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği’ne aittir. Yarışmaya katılan öğrenciler bu şartları kabul etmiş sayılır.

Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar, ödül haklarını kaybederler. Kullanıcılar başkası adına ödül kazanamazlar. Profil bilgilerinin kendilerine ait olduğunu ve doğru bilgi içerdiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği, önceden haber vermeksizin yarışmayı durdurma, değiştirme ve yarışmada hediye verilecek ödülü düzenleme / değiştirme hakkını saklı tutar.

Yarışmaya katılan herkes, katılım koşullarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin