Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci Yarışmalarıİlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Arası Robot Yarışması

İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Arası Robot Yarışması

Eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler yetiştirmek, teknolojik gelişmeleri tanımak, deneyimleri paylaşmak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Ulusal/Uluslararası düzeyde Sivas Robot Yarışması düzenlenmektedir.

Yarışmaya kategorilerde belirtilen kriterlere göre Ulusal/Uluslararası okullarda (İlkokul, Ortaokul, Lise) öğrenim gören öğrenciler, bir danışman öğretmen rehberliğinde kurumları adına katılacaktır.

Sivas Robot Yarışması, kısaca Si-Ro adıyla anılmakla birlikte, şartnamede belirtildiği şekilde İnsansız Hava Araçları, Robot Yarışmaları, Yapay Zeka ve Akıllı Teknolojiler olmak üzere 4 ana kategoride yapılacaktır.

AMAÇ
Sivas Robot Yarışması (Si-Ro),
1.Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan TEKNOFEST, TÜBİTAK ve MEB Robot Yarışmaları gibi yarışmalar düzenlenmektedir. Başta Sivas’taki öğrencilerimiz olmak üzere Ülkemizdeki tüm öğrencilerimizde bilinç oluşturmayı ve bu yarışmalara teşvik etmeyi,

2. Son dönemde ülkemizde teknolojiye artan ilgi ve milli teknoloji üreten bir Türkiye konusunda oluşan farkındalığa Sivas ili olarak katkı sunmayı,

3. Sivas ilinde bu yarışmayı düzenleyerek öğrencilerimizin sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip, topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmaları için okullarımızda doğal teknolojik bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır.

KAPSAM
Sivas Robot Yarışması (Si-Ro) şartnamesi, kategorilerine göre Ulusal ve Uluslararası resmî/özel kurumlarda öğrenim gören ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerin katılımının yarışma şartnamesine uygunluğunu, başvuru şeklini, değerlendirme kurullarının oluşumunu, yapılacak değerlendirmeyi ve verilecek ödülleri kapsar.

Öğrenci Robot Yarışması
İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Arası Robot Yarışması 1

Yarışma başvuruları, 01 Ocak 2022 – 15 Mart 2022 tarihleri arasında sivas.meb.gov.tr web adresinden gerçekleştirilecektir.

Sivas Robot Yarışması şartname metni için tıklayınız

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.