İlkokul Ortaokul Lise Öğrencileri arası Resim Yarışması ‘Temiz Çevre, Temiz Deniz, Temiz Doğa İle Daha Temiz Aliağa’

İlkokul Ortaokul Lise Öğrencileri arası Resim Yarışması ‘Temiz Çevre, Temiz Deniz, Temiz Doğa İle Daha Temiz Aliağa’

Aliağa Belediyesi, çevre konusunda bilinçli bireylerin yetişmesi ve öğrenciler arasında geleceğe dair farkındalık oluşturulması amacıyla okulları arası ‘Temiz Çevre, Temiz Deniz, Temiz Doğa İle Daha Temiz Aliağa’ temalı resim yarışması düzenliyor.

Temiz çevre kültürünün küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanmasını hedefleyen Aliağa Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılım sağlayabileceği resim yarışması organize ediyor. Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde düzenlenen resim yarışmasına katılmak isteyen öğrenciler yaptıkları bir adet resimi 10 Şubat 2020 tarihine kadar bağlı bulundukları okul idaresine teslim edebilirler. Yarışmaya katılan tüm resimler Aliağa Belediyesi’nin gelecekte düzenleyeceği çevre ve temizlik konulu etkinliklerde kullanılabilecek.

YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANAN ŞARTLAR;
1-Yarışmaya gönderilecek resimlerde resim tekniği serbesttir. Resimde kullanılacak teknik, katılımcıların tercihine bırakılmıştır. Yarışmacıların kara kalem, kuru boya, pastel, yağlı boya, akrilik, guaj v.b. her türlü teknikte çalışılmış eserleri ile yarışmaya katılabilirler.
2-Resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, her hangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gerekmektedir.
3-Resimler mukavva karton arasında gönderilir.
4-Resmin herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resimler yer alamaz.
5-Her katılımcı, yarışmaya yalnızca bir resim ile katılabilir.
6-Yarışmaya gönderilecek resimlerin sağ alt ön yüzüne öğrenci adı soyadı, sınıfı ve okulu yazılır.
7-Yarışmaya gönderilecek resimler, 35×50 ebatlarındaki resim kağıtlarına yapılır.

BAŞVURU VE ESERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ
Yarışmaya katılacak olan resimler ilk olarak okullarda resim öğretmeninin başkanlığında en az üç öğretmenden oluşan bir komisyonca incelenerek değerlendirilecek. İncelemede şartnameye uymayan eserler elenecek. Resim öğretmeninin olmadığı okullardaki inceleme, değerlendirme ve eleme görevlendirilecek diğer öğretmenlerce yapılabilecek. Okulu temsil eden en iyi üç resim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek. Şartname esaslarına uygun en iyi 34 resim seçilerek Aliağa Belediyesine gönderilecek. Aliağa Belediyesi’ne gönderilen resimler Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılan temizlik araçlarının her iki yüzüne de giydirilir.