İlköğretim öğrencileri Bilim Kulübü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü (BTK), İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle İlköğretim okulu uygulamalı bilim eğitimi vermeye başladı. Kimya, Biyoloji, elektronik gibi birçok dalı eğlenceli deneylerle öğrencilere sevdiren Bilim Kulübü’nde ilk olarak 23 Nisan ve Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencileri eğitim gördü.

6, 7 VE 8. SINIFLAR

Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin bilime olan ilgisini artırmak, bilimi seven bir toplum oluşturmak amacıyla hayata geçirilen BTK şimdilerde yeni misafirlerine kapılarını açıyor. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan protokol kapsamında, kentteki tüm ilköğretim okullarının 6,7 ve 8. sınıf öğrencileri Bilim ve Teknoloji Kulübü’nden faydalanacak.

EĞLENCELİ DENEYLER

Astronomi, elektronik, kimya, biyoloji, mekatronik, robotik, roket ve havacılık gibi alanlarda uygulamalı bilgiler alan öğrenciler yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşadı. Eğlenceli deneylerle anlatılan bilim ve teknoloji dersleri öğrencilerin büyük beğenisini kazandı. Öğrenciler yapılan eğitimlerin dersleri için de çok faydalı olduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BİLİM GÜNLERİ YAPILACAK

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü önemli bir etkinliğe hazırlanıyor. 07- 12 Şubat günlerinde yapılacak Kocaeli Bilim Günleri için çalışmalar son noktaya geldi. Öğrencilerin büyük ilgisini çekecek olan bilim günlerinde bilim kampı, konferanslar ve birçok şenlik düzenlenecek.