İlk Romanım Yarışma

İlk Romanım Yarışma

Şimdiye kadar okudun. Artık yazmaya ne dersin? Sevin Okyay’ın İlk Romanım kitabını ve daha birçok kitabı okudun. Peki, kendi ilk kitabını yazmak ister misin? Daha önce hiç denemediysen söyleyelim kitap yazmak çok eğlenceli bir şey. Hele senin yaşında daha da kolay! Edebiyat harikası olması şart değil ki. Önemli olan eğlenmek ve paylaşmak… İşin sonunda bir de ödül kazanma şansın var! Bak her gün yeni bir şey öğreniyor, yeni bir şey hissediyorsun, yazacak, çizecek o kadar çok şeyin var ki! Hem düşünsene sadece senin yazdığın bir kitap olacak. Üstelik yarışmayı kazanırsan 50 tane de basılacak! Arkadaşların, büyüklerin, ailen senin kitabını okuyacak. Hadi hemen yazmaya başla! Aşağıdaki şartlara uyuyorsan sen de romanın, günlüğün, öykün ya da resimli öykülerinle yarışmaya katıl. İLK

ROMANIM YARIŞMA ŞARTNAMESİ

  1. Yarışmaya 7 ile 14 yaş arası tüm çocuklar katılabilir.
  2. Konu ve şekil serbesttir.
  3. Yarışma dili Türkçedir.
  4. Katılımcılar yarışmaya sadece bir dosya ile başvurabilir.
  5. Gönderilecek dosya en az 10 sayfa olmalıdır.
  6. Dosya 15 Mart 2011 saat 17.30’a kadar Can Çocuk Yayınları Yeniçarşı Caddesi No.74 34430 Galatasaray/İstanbul adresine posta ile yollanabilir ya da www.cancocuk.com’da belirtilen mail adresine gönderilebilir. (cancocuk@cancocuk.com)
  7. Katılımcılar dosyalarında isim, soyad, doğum tarihi, adres, telefon, e-posta adresi ve okul bilgilerini belirtmelidir.
  8. Katılımcılardan 7-10 yaş aralığı kendi içerisinde, 10-14 yaş aralığı kendi içerisinde değerlendirilecek ve her kategorinin bir birincisi olacaktır.
  9. Kazanan 9 Mayıs 2011 tarihinde ilan edilecektir.
  10. Ödül, Haziran 2011 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine sunulacaktır.

ÖDÜL Kategori birincilerine Sony Vaio Netbook hediye edilecektir. Ayrıca her kategoride jürinin basılmaya değer bulduğu 3 kitap 50 adet basılarak eser sahibine hediye edilecektir