İlk İşim Girişim Yarışması Başvuruları Başladı!

Girişim Yarışması
Girişim Yarışması

İlk İşim Girişim Yarışması Başvuruları Başladı!

Çalık Holding ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi genç girişimcileri Silikon Vadisi’ne götürüyor!

İlk İşim Girişim 2017 başvuruları başladı

Çalık Holding ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde Türkiye’de girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen “İlk İşim Girişim” Yarışması için başvurular başladı. Yarışmacılar bu yıl ilk kez “Yeni Girişimler” ve “Yeni Fikirler” başlıkları altında iki farklı kategoride değerlendirilecek. Katılımcılar başvurularını www.ilkisimgirisim.com adresi üzerinden 13 Ekim 2017 tarihine kadar yapabilecekler.

Silikon Vadisi Starcamp’ta eğitim ödülü

İlk İşim Girişim Yarışması 2017’nin kazananları iki farklı kategoride farklı ödüllerin sahibi olacak. “Yeni Girişimler” kategorisinin kazananları para ödülü ve ofis imkânının yanı sıra bu yıl ilk kez Silikon Vadisi’ndeki tek Türk Kuluçka Merkezi olan Starcamp’ta eğitim fırsatı kazanacaklar. “Yeni Fikirler” kategorisinde ilk 3’e giren yarışmacılar ise para ödülü ve Yıldız Önkuluçka’da 6 ay süreyle ofis olanağı elde edecekler.

Kimler Katılabilir?

Yarışmaya lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, akademisyenler, mezunlar ve sanayi alanında çalışmakta olan kişiler başvuru yapabilirler.
Bir yarışmacı en fazla bir proje ile yarışmaya katılabilir.
Bireysel veya ekip olarak başvuru yapılabilir.
18-40 yaş arasındaki girişimciler başvurabilir.
Yarışmada konu sınırlaması yoktur.

Ödüller

Yeni Girişimler
Birinci : 10.000 TL
İkinci : 7.500 TL
Üçüncü : 5.000 TL
İlk 3 kişiye Silikon Vadisi’nde Starcamp eğitim fırsatı
Birinciye Kapalı Ofis
İkinciye Açık Ofis
Üçüncüye Sanal Ofis
(6 ay)

Yeni Fikirler
Birinci : 7.000 TL
İkinci : 5.000 TL
Üçüncü : 3.000 TL
YTÜ Önkuluçka’da ofis imkanı (6 ay)

Önemli Tarihler
Son Başvuru Tarihi: 13 Ekim 2017
Yarı Finalistlerin İlan Tarihi: 30 Ekim 2017
Yarı Finalist Eğitimi: 6 Kasım 2017
Final Günü: 9 Kasım 2017

Süreç

Başvuru formu online olarak doldurulur.
Yapılan başvurular “Seçici Kurul” tarafından değerlendirilir.
Yarışma başvuruları tek bir havuzda toplanacak olup yeni girişimler ve yeni fikirler olarak 2 ayrı kategoride değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir.
Finale kalan projeler YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nde İş Planı Hazırlama ve Sunum Teknikleri konularında 1 günlük eğitime tabii tutulacaklardır. Eğitime katılmayan projeler elenecektir.
Finale kalan projeler etkinlik gününde, jürinin ve izleyicilerin önünde sunumlarını gerçekleştirir.
Etkinlik gününde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yeni girişimler ve yeni fikirler olarak 2 kategoride seçilen 3’er proje açıklanır.

Proje Önerilerinin Değerlendirilmesi

Başvuru formunda proje ya da iş fikirlerinin anlaşılır bir şekilde yazılması gerekmektedir.
Yapılan değerlendirme sonucu seçici kurul üyeleri tarafından verilecek puanlar hesaplanarak her iki kategoride finale kalan 10 proje, yedek 3 proje önerisi ile birlikte seçilerek web sitesi üzerinden ilan edilecektir.
Her kategoriden finale kalan 10 proje etkinlik günü jüri karşısında 5’er dakikalık sunum gerçekleştirecektir. Bu sunumlarda amaç, hem fikirleri etkili bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek hem de jüri üyelerinin sorularını kısaca yanıtlayabilmektir. Sunumların proje ile tutarlılığı, hazırlayan kişinin iş fikri ve projesine hâkimiyeti değerlendirilecektir. Jüri karşısında yapılacak sunumların ardından dereceye girenler belirlenecektir.
Asil proje sahiplerinin eğitime ve final gününe katılamaması durumunda, hak sırayla yedek proje sahiplerine devredilecek ve asil finalistler hak talep edemeyecektir.
Fikri ve sınaî haklar kapsamında bütün sorumluluk fikir sahibine aittir.

Başvuru Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × three =