İletişim Öğrencileri Arası Geleceğin İletişimcileri Yarışması

İletişim Öğrencileri

İletişim Öğrencileri Arası Geleceğin İletişimcileri Yarışması
TRT, Geleceğin iletişimcilerine kucak açıyor

Kurumumuz, gençlere yeni fırsatlar tanımak amacıyla oluşturduğu bu yarışma için, bir ödül heykelciği tasarladı. TRT ülkemizin yayıncılık alanındaki en köklü kurumu olduğu gerçeğini, ‘ağaç’ figürü ile yansıtmayı amaçladı. Kökleri geçmişe dayanan bu ağacın dalları, geleceğe uzanmaktadır. Heykelciğin giderek genişleyen sarmal yapı büyümeyi, dönüşümü ve sonsuzluğu tasvir etmektedir.

Ortaya çıkan ağaç figürünün dalları arasında yer alan çemberler, yaradılışın mükemmelliğini, çemberlerin sayısı da yarışmada yer alan 4 ana kategoriyi temsil etmektedir. Ağacın üstünde yer alan siyah küre ve üzerinde yer alan TRT yazısı, kurumumuzun, bu organizasyonun ev sahibi ve Türkiye’de yayıncılığın çekirdeği oluşunu sembolize etmektedir.

Türkiye ve dünyadaki en büyük yayıncılık okullarından/ekollerinden biri olan TRT, sizleri bu misyonla tasarlanmış ödül heykelciği ile buluşmaya davet ediyor.

TRT, GEÇMİŞTEN GELECEĞE…

Genel Şartlar
1. Adayların; ülkemizin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri, KKTC’deki ve Türkiye ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan üniversitelerin iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencisi olmaları gereklidir.

2. Eserler, 2018-2019 Öğretim yılı içinde ve öğrenciler tarafından üretilmiş olmalıdır.

3. Eserler Türkçe olarak üretilmelidir.

4.Yarışmaya yurt dışından katılan eserler, Türkçe dışında herhangi bir dilde hazırlanmış ise Türkçe altyazı eklenmelidir.

5. Eserler özgün olmalıdır.

6. Eserler genel ahlak kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tür eserler, doğrudan değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7.Herhangi bir şekilde TRT’de yayınlanmış, TRT Birimlerinin değerlendirmesine girmiş ya da Kurumumuzun benzer yarışmalarına katılmış eserler yarışmaya başvuramaz.

8. Bir eserin, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı içinde başka yarışmalara katılmış olması, (ödül almış olsalar dahi) yarışmamıza başvurması için engel teşkil etmemektedir.

9. Öğrenciler, yarışmaya kişi ve grup olarak, her kategori için farklı eserle katılabilir. Aynı eserin tamamı veya parçaları ile birden fazla dalda başvuru yapılamaz.

10. Başvuru formu www.trt.net.tr ve www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresinden temin edilebilir.

11. Ortak başvurularda bir eserde hak sahibi öğrenci sayısı en fazla 3 olabilir. Başvuru esnasında tüm grup elemanlarının bilgilerinin sisteme girilmesi zorunludur.

12. Para ödülü ve ödül heykelciği eser başına verilecektir.

13. Yarışmacıların başvuru formunu öğrenim gördüğü fakülte yetkilisine (dekan, dekan yardımcısı, bölüm başkanı, fakülte sekreteri vb.) imzalatması ve kendi imzası ile birlikte ıslak imzalı formun taranarak yarışma portalına yüklenmesi zorunludur. Dereceye giren eser sahiplerinden formların aslı ve eserlerin yüksek çözünürlüklü kopyaları istenecektir.

14.Yarışmacılar,eserlerini www.trtgeleceginiletisimcileri.com adresi üzerinden sisteme yükleyerek yarışmaya katılacaklardır.

15.Yarışma kategorilerine yeterli eser başvurmaması durumunda o kategoride değerlendirme yapılmayacaktır.

16.Yarışma şartlarına uymayan ve yanlış beyanla gönderildiği tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Eser değerlendirmeden geçmiş ve ödül almış olsa bile, yarışma şartlarına uygun olmayan bir durumun tespiti halinde TRT, ödül heykelciği ve ödül parasını geri alma hakkına sahiptir.

17.Yarışmada ödüle değer görülen eserler hiçbir telif hakkı ya da ek ödeme yapılmadan TRT’nin tüm yayın mecralarında (radyo, televizyon, yeni medya vb.) basit ve alt ruhsatla kullanılabilir, yayınlanabilir. Katılımcılar eserlerinin bu kapsamda TRT tarafından kullanılmasını kabul etmiş sayılırlar.

18.TRT, Yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ve telif hakları ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

19.Yarışma genel veya özel şartlarında, yarışmanın herhangi bir sürecinde öngörülemeyen bir durum hâsıl olduğunda, TRT’nin katılım şartlarında ve kategorilerde yer alan hükümlerde değişiklik yapma hakkı münhasıran saklıdır.

03 Mayıs 2019 Başvuru İçin Son Tarih

http://www.trtgeleceginiletisimcileri.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin