İleri Seviye Maker Eğitmen Eğitimi

Maker Eğitmen Eğitimi aldınız. Peki ya sonra?

Bu eğitim; Temel maker eğitmen eğitimi almış, Arduino kullanmaya giriş yapmış ancak bildiğiyle yetinmeyen, kendini daha fazla geliştirmek isteyen tüm eğitimciler içindir. ​

Türkiye’de ilk defa açılacak olan bu eğitimde, proje geliştirme konusunda mentorlük becerilerinizi geliştirmek için deneyimlerimi paylaşıyorum.  Yine deneyimleyerek, yaparak, yaşayarak öğreneceksiniz.

Türkiye’de Design Thinking metodolojisi ile birleştirilmiş ilk ileri seviye Maker Eğitmen Eğitimi:

Eğitimin ilk aşamasında Design Thinking metodolojisi ve tekniklerini kullanarak bir “challenge” ı ( sorun/ fırsat) ortaya çıkarmayı, içgörü belirlemeyi ve belirlenen içgörülerle yaratıcı fikir geliştirmeyi öğreneceksiniz.

İkinci aşamada ise, belirlenen yenilikçi çözümleri maker felsefesi ve araçları ile prototipleyip, değerlendirmeyi tamamen workshop formatında uygulamalı olarak deneyimleyeceksiniz.

İleri Seviye Maker Eğitmen Eğitiminde:

IoT projeleri ile tanışacak, uzaktan kontrollü ve birbirleriyle kablosuz haberleşen devreler kurmayı öğrenecek, farklı sensör ve modüllerle tanışacaksınız. Eğitim boyunca proje geliştirme aşamalarını deneyimleyerek öğrenecek eğitimin sonunda, öğrencilerinizin ileri seviye Arduino projeleri geliştirmeleri için mentorlük edebileceksiniz.

Öğrencilerle yaptıracağınız grup çalışmalarında dikkat edilmesi gereken noktaları birebir deneyimleyerek öğreneceksiniz. İkinci günün sonunda final projenizi yaparak eğitimi tamamlayacaksınız.​

İleri Seviye Maker Eğitmen Eğitimi ile, yurt içi ve yurtdışı yarışmalara hazırlanarak öğrencilerinizle serbest projeler geliştirebileceksiniz!

​İleri Seviye Maker Eğitmen Eğitimi alan ilk eğitmenlerden biri siz olun!

İlk eğitim 27-28 Nisan’da Bebek Aba Inno Lab’da!

Detaylı bilgi için: http://www.yoncaozgun.com

Kaydolmak için tıklayın…

Maker Eğitmen Eğitimi Nedir?

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.