İleri Görüntüleme Sempozyumu

Sempozyum
Sempozyum

İleri Görüntüleme Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler,

Tıbbi Görüntülemenin sağlık hizmetleri içerisindeki önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Tanı konulması zor, karmaşık hastalıkların teşhis edilmesinin yanı sıra tanıya hızlı ulaşmada da İleri Görüntüleme Yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntem ve tekniklerin etkili, hastaya en az zarar verecek şekilde ve ekonomik olduğu kadar hızlı bir şekilde kullanımı, tedavi sürecini de etkilediğinden teknisyen ve teknikerlerin rolü ve önemi kuşkusuz çok önemlidir. Radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri tüm modaliteleri ve ileri tıbbi görüntüleme tekniklerini en iyi şekilde bilmek ve uygulamak için kendilerini geliştirmek zorundadır.

Bu nedenle üniversitemizin ev sahipliğinde Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (TÜMRAD-DER) işbirliği ile 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde İLERİ TIBBİ GÖRÜNTÜLEME SEMPOZYUMU düzenliyoruz. Bu sempozyumda MRG, BT, Nükleer Tıp ve Meme Görüntüleme alanında çok değerli hocalarımızın hazırladıkları sunumlar ile en güncel teknolojileri ve teknikleri öğrenme heyecanını sizlerle birlikte yaşayacağız.

Ayrıca, öğrencilerimizin ve teknisyenlerimizin hazırlayacakları poster ve sözlü bildirilerin ayrı bir renk katacağı sempozyumun son oturumunda düzenleyeceğimiz panel ile mesleki sorunlar, eğitim ve istihdam gibi konuları tartışacak, çözüm önerileri üretmeye çalışacağız.

Sevgili Gençler,

Zengin bir içerikle hazırlanan İleri Tıbbi Görüntüleme Sempozyumu mesleki kariyerinizde önemli bir yer oluşturacak ve sizlere farklı bir bakış açısı katacaktır. Böyle bir sempozyuma Acıbadem Üniversitesi olarak ev sahipliğini yapmaktan, üniversitemizin olanaklarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Büyük bir titizlikle hazırlanan programa değerli katkılarda bulunan akademisyen arkdaşlarıma, sektör temsilcilerine ve TÜMRAD-DER’e teşekkürlerimi sunuyorum. Başından sonuna kadar ilgiyle takip edeceğinize inandığım İLERİ GÖRÜNTÜLEME SEMPOZYUMU’nun hepimiz açısından yararlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla.
Prof. Dr. M. Olcay ÇİZMELİ
Sempozyum Başkanı
Acıbadem Üniversitesi SHMYO Müdürü

http://sempozyum.tumrad.net/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × one =