İleri Düzey Amgen Teach Mesleki Gelişim Eğitimi

Değerli Öğretmenimiz,

Tarih belirlemek amacıyla daha önce bilgilendirmesini yaptığımız Amgen Teach: Bilim İçin El Ele Projesinin İleri Düzey Amgen Teach Mesleki Gelişim Eğitimi’ni, siz deneyimli öğretmenlerimizle 15-16 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştireceğiz. Eğitime katılmak için linki üzerinden 26 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu yıl sınırlı sayıda kontenjan olduğu (30 öğretmen) ve başvuru sırasına göre katılımcı listesi belirleneceği için erken başvurunuz önem teşkil etmektedir. Kasım ayı sonunda katılım durumunuza ilişkin bilgilendirme tarafınıza email aracılığıyla yapılacaktır.

European Schoolnet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek kayıt işlemlerinde size yardımcı olabilecek kayıt kılavuzlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Varsa mevcut Open ID’niz ya da yeni bir Open ID ile kayıt yaptırabilirsiniz. Open ID şifrenizi unuttuysanız şifrenizi nasıl sıfırlayacağınıza dair yönergelere kayıt kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Kayıt Kılavuzlarının Linki için Tıklayınız

Lütfen aşağıdaki notları dikkate alınız.
İlginiz için teşekkürler.
Proje Ekibi

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için;
Gülşah Özkan İnal: ozkangsah@gmail.com

Önemli Notlar
-Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl, her ülkeden seçilecek bir veya iki elçi öğretmen, Brüksel’de eğitim alacak ve Türkiye’deki proje faaliyetlerinin yürütülmesinde görev alacaktır.

-15-16 Aralık 2018 tarihindeki eğitim 9:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

-Eğitime, daha önce Amgen Teach kapsamında gerçekleştirilen yüze yüze eğitimlere veya MOOC faaliyetine katılmış öğretmenler katılabilir. Kontenjanın dolmaması halinde daha önce bahsi geçen eğitim faaliyetlerine katılmamış öğretmenlerin başvuruları dikkate alınacaktır.

-Eğitim- Kalkınma Atölyesi (KA) ve ODTÜ-BİLTEMM iş birliği ile gerçekleşecektir.

-Katılımcılara, talep ettikleri takdirde, proje yürütücüsü ve ODTÜ-BİLTEMM tarafından imzalanmış davet mektubu gönderilecektir.

-Katılımcılara biri KA ve BİLTEMM, diğeri European SchoolNet-EUN imzalı iki sertifika verilecektir.
-Ön kayıt işlemleri sadece EUN tarafından yapılacak olup kayıt işlemleri için kılavuz, Proje’nin Facebook sayfasında yayımlanacaktır.

-Ön kayıt yaptıranlar arasından proje ekibi tarafından kayıt zamanı önceliği gözetilerek belirlenecek öğretmenlerin, son kayıt onayı yapmaları gerekmektedir.

-Son kayıt onayına ilişkin e-posta Kasım ayının sonunda, ön kayıt işlemlerinde kullanılan e-mail adreslerine proje ekibince gönderilecektir.

-Eğitim, ülke geneline açık olup ücretsizdir; ancak yol ve konaklama masrafları proje bütçesinden karşılanmamaktadır.

-Eğitimlere ulaşım için Kızılay-AŞTİ-ODTÜ/A1 kapısı duraklarından ücretsiz servis kaldırılacaktır. Eğitimler süresince verilecek öğle yemeği ve diğer ikramlar, proje kapsamında sağlanacaktır.