İKÜ İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

YARIŞMANIN AMACI İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından beşinci kez düzenlenmektedir. Bu yarışmanın amacı; İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerini ortak bir etkileşim platformunda buluşturmak ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratmaktır. Bu amaç doğrultusunda genç iç mimar adaylarını hem mesleki ortama tanıtmak hem de vizyoner bir kişiliğe sahip olabilmeleri konusunda fırsat sunmak ve iç mimarlık eğitiminde yarışma kültürünün oluşmasına katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü öğrencilerinin Bitirme projeleri ile katıldıkları, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen bu yarışmanın İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümleri öğrencileri arasında tasarım odaklı düşünme ve ifade etme konusunda farkındalık oluşturarak, iletişim ve etkileşim ortamı yaratacağı, yeni fikirlerin oluşumuna katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra katılan projeler yarışma kitabına dönüştürülerek iç mimarlık eğitiminde bitirme projeleri alanında kalıcı bir bellek oluşumuna katkı sağlanmaktadır.

KATILIM ŞARTLARI
Katılım Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde lisans eğitimi gören öğrenciler 2017-2018 Güz, Bahar veya Yaz döneminde hazırladıkları bitirme / diploma projeleriyle yarışmaya katılabilirler.

ÖDÜLLER
1.Ödül : 4000 TL, Plaket
2.Ödül : 2500 TL, Plaket
3.Ödül : 2000 TL, Plaket
Mansiyon : 1500 TL , Plaket
Mansiyon : 1500 TL , Plaket
Mansiyon : 1500 TL , Plaket

TAKVİM
Projelerin Teslim Tarihi 1 Ekim 2018
Kargo ile Teslim alma son tarihi 3 Ekim 2018
Jüri Değerlendirmesi Başlangıç Tarihi 8 Ekim 2018
Sonuçların İlanı 17 Ekim 2018
Ödül Töreni ve Kolokyum İlan Edilecektir.

http://www.mekanyarismasi.org