İklimle Uyumlu Kentsel Tasarım Eğitimi

Bu eğitim etkinliğinin amacı kentsel tasarım çalışmalarında iklimle uyumlu çözümlemelere yönelik disiplinlerarası bakış açısıyla planlama ve tasarım temel alanında (peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, mimarlık, iç mimarlık vb.) lisansüstü öğrencilere bilgilendirme yapmak, farkındalık sağlamak ve sunulması planlanan derslere dayalı uygulamalı eğitim vermektir.

“İKLİMLE UYUMLU KENTSEL TASARIM EĞİTİMİ” adlı bilimsel eğitim etkinliğinin 23 – 27 Mayıs 2022 tarihlerinde çevrimiçi ortamda yapılması öngörülmektedir.

Etkinlik 5 gün olup, 23 saat teorik ve 6 saat uygulama olmak üzere toplam 29 saatlik bir program düşünülmektedir.

Eğitim süreci disiplinlerarası planlanmış olup, 4 gün boyunca Peyzaj Mimarlığı, Şehir Bölge Planlama, Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği ve Sağlık Bilimleri alanlarında hocaların eğitmenliğinde “İklimle Uyumlu Kentsel Tasarım” çerçevesinde ilgili konu başlıklarında 23 saat teorik ders verilecektir. Teorik derslerin devamındaki son 1 gün katılımcıların iklim ve kentsel tasarım konularında bilgi, farkındalık ve kazanımlarının değerlendirilmesine yönelik 6 saatlik uygulama ve tartışma etkinliklerini içerecektir.

Etkinlik için web sayfası (https://kentseltasarim.bartin.edu.tr/) oluşturulmuş olup web sayfasında etkinliğin amacı, kapsamı, Düzenleme Kurulu, Eğitmenler ve Personel listesi, etkinlik duyuruları, başvurular, eğitim materyalleri ve programı vb konusunda bilgiler yer alacaktır. Etkinlik için katılımcı sayısı 30 kişi olacaktır. Ders süreleri 45 dakika, ders arası süreleri ise 15 dakika olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 2 =