İklim krizini eTwinning ile öğreniyoruz

eTwinning
eTwinning

Kuruculuğunu  Mut Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Ayhan ile Silifke Göksu İlkokulu sınıf öğretmeni Muhammet GÖKÇE’nin üstlendiği bir Avrupa projesi: Change Yourself Before The Climate Changes ile sınıflarımız iş başında…

Gezegenimizdeki doğa olayları, iklim krizinin çok hızlı ve feci şekilde geldiğini gösteriyor. Bugünün çocukları ve yarının yetişkinleri olacak öğrencilerimiz şüphesiz en kötü sonuçlarla karşı karşıya kalma riski altındadır.

Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı destekleyen projemiz ile yeşil geçişi teşvik etmek için çevresel sürdürülebilir kalkınmanın eğitime dahil edilmesini sağlayacağız. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İklim Eylemi odaklı projemizde, iklim değişikliğinin etkilerini ve nedenlerini erken yaşta anlayarak daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimsemek; Farklı, yaratıcı becerilerin gelişimini teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Her ay yeşil ve sürdürülebilir eğitimi öne çıkaran etkinliklere verilecek projemiz Aralık 2021-Şubat 2022 tarihleri arasında 13 ülkeden 35 öğretmen ve öğrencilerimiz ile yürütülecektir. Projemiz ile  ğrencilerimiz somut ve yaratıcı adımlar atacak, karar alma mekanizmasına aktif olarak katılacak, fikirlerini eyleme dönüştürecek, iklim değişikliği ve iklim değişikliği ile mücadele konusunda farkındalık, bilgi, tutum ve davranışları artıracak.

eTwinning
eTwinning

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin