İklim değişikliği eğitimi ile ilgilenen bir öğretmen veya okul yöneticisi misiniz?

TeachersCOP
TeachersCOP

İklim değişikliği eğitimi konusunda faaliyetler düzenleyen bir öğretmen (eğitmen), okul müdürü veya müfettiş misiniz ? Projenizi gönderin ve COP28’de sunma şansı yakalayın.

TeachersCOP

TeachersCOP , Küresel politikacılara ve karar vericilere öğretmenlerin çalışmalarını, karşılaştıkları zorlukları ve küresel iklim tepkisinde oynadıkları kilit rolü vurgulamak için İklim Eğitimi Ofisi (OCE) tarafından oluşturulan uluslararası bir etkinliktir . İlki Glasgow’da düzenlenen ve 35’ten fazla ülkeden 500’den fazla öğretmenin katılımıyla gerçekleşen COP26 sırasında, ikincisi ise Şarm El-Şeyh’te düzenlenen ve 1500 öğretmeni bir araya getiren COP27 sırasında gerçekleşti. Bu başarının ardından OCE, deneyimi yenilemeye ve bu kez 30 Kasım – 12 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacak COP28’e öğretmenlerin sesini ve harika çalışmalarını bir kez daha getirmeye karar verdi.

TeachersCOP’a kimler katılabilir?

TeachersCOP bu yıl tüm ilk ve orta öğretim öğretmenlerinin yanı sıra eğitmenlerine, okul müdürlerine veya müfettişlerine yöneliktir .

Nasıl katılabilirim?

1) Bir proje gönderin

Ne yaptığınızı bilmek istiyoruz! TeachersCOP’un bu üçüncü baskısı için, sınıfınızda veya kurumunuzda iklim değişikliği eğitimi konusunda hâlihazırda uyguladığınız projeleri ve girişimleri arıyoruz. Bu projeler, öğretmenler tarafından ilk TeachersCOP’ta oluşturdukları ve oyladıkları bir bildiriye göre belirlenen dört kategoriden birine uymalıdır:

Okul Müfredatı: Okul müfredatını kullanarak sınıfta iklim değişikliğiyle nasıl başarılı bir şekilde mücadele ettiğinize dair örnekler (bundan açıkça bahsedilmediği durumlarda bile).
Öğretmenlerin mesleki gelişimi: İklim değişikliği eğitiminde kendilerini veya başkalarını eğitmek / kaynakları paylaşmak / konferanslar / çalıştaylar düzenlemek / vb. için birlikte örgütlenen öğretmenlerin (veya müfettişlerin, müdürlerin, eğitmenlerin) girişimleri.
Öğretim kaynakları: Öğretmenler tarafından sınıf düzeyinde gerçekleştirilen iklim değişikliği üzerine yaratıcı öğretim dizileri veya etkinlikleri.
İklim değişikliği bağlamında okulun yeri: Okul düzeyinde geliştirilen iklim değişikliği eğitim projeleri (dış paydaşların müdahalesi olsun ya da olmasın).
Bir proje göndermek için, 30 Eylül’den (Fransa saati ile 23:59) önce bu formu doğrudan doldurarak projenizi bizimle paylaşmanız yeterlidir .

2) TeachersCOP etkinliğimize canlı olarak katılın ve oy verin

TeachersCOP , uluslararası iklim müzakerelerinin başlamasının arifesinde COP’a ev sahipliği yapan ülkeden canlı olarak düzenlenen karma bir etkinliktir (yüz yüze ve sanal katılım) .

TeachersCOP sırasında, dünyanın dört bir yanından yüzlerce öğretmen eş zamanlı olarak Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Arapça dillerinde iklim değişikliği eğitimi hakkında konuşmak için bağlantı kuruyor.

Bu yıl katılımcılar, OCE ekibi tarafından yukarı yönde seçilen 5 iklim değişikliği eğitim projesini keşfedebilecekler. Bu projeler, COP28’in merkezinde karar vericilere sunulacak. Ayrıca BAE’den 25 proje seçilecek.

TeachersCOP etkinliğine sanal olarak katılma bağlantısı Kasım ayında kullanıma sunulacaktır.

https://www.oce.global/en/teacherscop