İklim Değişikliği Eğitim ve Farkındalık Projesi

İklim Değişikliği
İklim Değişikliği Eğitim

TEMA Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle çocuk ve gençlerin iklim değişikliği konusundaki farkındalıklarının artırılmasını hedefleyen “İklim Değişikliği Eğitim ve Farkındalık Projesi”ni gerçekleştirecek.

Mart ayı içerisinde başlayacak proje kapsamında çocuklara karbonsuz yaşam, biyolojik çeşitlilik, sürdürülebilirlik gibi konularda verilecek sınıf içi eğitimlerin yanında proje kapsamında kurulan iklimtema.org adresinden sunulacak materyallerle öğretmenlere de destekleyici kaynaklar sunulacak.

Projede çocukların ve gençlerin iklim değişikliği üzerine derinlemesine düşünmeleri ve yeni yetkinlikler geliştirmeleri hedefleniyor.

Farkındalık etkinlikleri
TEMA Vakfı, İklim Değişikliği Eğitim ve Farkındalık Projesi ile 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki toplam 6 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Eğitim uygulamaları Mart ayında başlayacak projenin yıl içinde hayata geçirilecek ‘iklimtema.org’ eğitim portalında öğretmenler için kapsamlı eğitici materyaller yer alacak.

Ayrıca proje kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan farkındalık etkinlikleri kapsamında düzenlenecek iklim değişikliği sunumu, belgesel gösterimi ve iklim söyleşileriyle de bin genç ve yetişkine ulaşılması hedefleniyor.

Bu çalışmalar ile gençler ve yetişkinlerin iklim değişikliğiyle ilgili bilgi edinmeleri, sürdürülebilir yaşam bilinci kazanmaları, iklim değişikliği konusundaki neden-sonuç ilişkisini kavramaları ve iklimi korumak için neler yapabilecekleri konusunda düşünmeleri amaçlanıyor.

https://iklimtema.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × two =