III. Yaşam Bilimleri Kongresi

III. Yaşam Bilimleri Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz,
Abdullah Gül Üniversitesi, Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde, Kayseri’de III. Yaşam Bilimleri Kongresi’ni düzenleyeceğimiz bilgisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

III. Yaşam Bilimleri Kongresi’nde, yaşam bilimleri alanında çalışan temel, klinik ve mühendislik bilim alanlarından uzman ve öğrencilerimizi bir araya getirerek interaktif bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Kongremizde temel olarak kanser biyolojisi, proteomiks, biyoinformatik, doku mühendisliği, kök hücre, nanobiyoteknoloji, sinirbilim, immünoloji ve biyomedikal enstürmantasyon gibi önemli konuları ele alacağız. Yaşam Bilimleri Kongresi’nin Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Nanoteknoloji ve diğer temel bilim alanlarında uzmanlık yapan bilim insanlarının araştırmalarına ve öğrencilerimizin vizyonlarına önemli katkılar sunacağına inanıyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı ve öğrencilerimizi, yaşam bilimlerinin temel konularını en güncel hali ile tartışmak ve Kayseri’nin mistik ve büyüleyici atmosferini yaşamak üzere III. Yaşam Bilimleri Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Yusuf BARAN
Rektör Yardımcısı
Abdullah Gül Üniversitesi

KONU BAŞLIKLARI
Hücre Biyolojisi
Kanser Genetiği
İnsan Genetik Hastalıkları
Biyomühendislik
Kök Hücreler
Rejeneratif Tıp
Hedefe Yönelik İlaçlar
İlaç Taşıyıcı Sistemler
Biyomalzeme
Farmakogenetik
Epigenetik
Proteomiks
Biyoinformatik
Doku Mühendisliği
Sinir Bilimi
İmmunoloji
Biyoenstrümentasyon
Nanobiyoteknoloji

BİLDİRİ GÖNDERME KURALLARI
​​
Bildirinin dili Türkçe olmalıdır.
Başlık net bir şekilde anlaşılabilir olmalıdır
Tüm yazarların isimleri ve kurumları belirtilmelidir.
Özetin formatı, I-Giriş, II-Amaç, III-Yöntemler, IV- Sonuçlar ve Tartışma ve V- Teşekkür (Teşekkür edilmek istenen kurum/kuruluşlar var ise) şeklinde olmalıdır
Özet metin 250-300 kelime arası olmalıdır.
Özetler en geç 15 Ocak 2018 tarihine kadar aguyasamvedoga@gmail.com adresine gönderilmelidir.