III. ULUSLARARASI DOĞUNUN BATISI BATININ DOĞUSU KONFERANSI

III. ULUSLARARASI DOĞUNUN BATISI BATININ DOĞUSU KONFERANSI

Değerli Akademisyenler;

Konferansın ilki Prizren Uksin Hoti Üniversitesinin ev sahipliğinde, Yalova Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Arnavutluk–Tiran Üniversitesi ve Arnavutluk-Korça Üniversitelerinin ortaklaşa düzenlemesi gerçekleştirilmiştir. İkincisi 2017 yılında Prag kentinde gerçekleştirilen konferansın III.’nü düzenlemenin gururunu yaşamaktayız.

26-28 Haziran 2018 tarihinde Makedonya’nın Ohri (Balkanların İncisi) kentinde düzenlenecek olan Uluslararası Doğunun Batısı, Batının Doğusu Konferansı, Türkiye’den Marmara ve Balıkesir Üniversiteleri, Kosova’dan Prizren Uksin Hoti Üniversitesi ve Uluslararası birlik olan Young Scholars Union ortaklığında düzenlenmektedir. Konferansta “Doğu” ile “Batı” nın birbirini etkilediği, başta Sanat, Siyaset, Kültür, Dil, Edebiyat, Din, Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Eğitim gibi alanlarda bildiriler kabul edilecektir.

Konferans Dili İngilizce, Türkçedir. Gönderilen bildiriler uluslararası hakem kurulumuzca değerlendirilecek, kabul edilen bildiri yazarlarına 15 gün içinde davet mektupları gönderilecektir.

Ayrıca, 100 kişilik kontenjan dahilinde İstanbul-Ohrid arası ulaşım ve konaklama hizmeti verilecektir. Bu ulaşım güzergahında ATATÜRK’ün Selanik’teki doğduğu ev ve Manastırda öğrenim gördüğü Askeri Lise Müzeleri ziyaret edilecektir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye web sitesinden www.dogubati.org ulaşabilirsiniz.

Katılımınız ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Ramë Vataj
Prizren Üniversitesi Rektörü

Önemli Tarihler:
Özet Gönderim Son Tarihi: 13 Nisan 2018

İletişim:
www.dogubati.org
ysu.dogubati@gmail.com

İnsani Bilimler ve Edebiyat:
Felsefe
Kültür
Tarih
Dil
Edebiyat
Sosyoloji
Psikoloji
İletişim Bilimleri
Radyo Televizyon Sinema
İletişim
Güzel Sanatlar
Heykel
Fotoğraf
Müzik
Resim
Eğitim Bilimleri
İdari Bilimler
Kamu Yönetimi,
Yerel Yönetimler,
Siyaset Bilimleri,
Sosyal Hizmet
Uluslararası İlişkiler
Uluslararası Ticaret
Hukuk
İlahiyat
Turizm
Doğu ve Batıyı karşılaştıran ya da bölgesel analiz niteliğindeki tüm yükseköğretim çalışmaları.

Ohrid, 26-28 Haziran 2018
www.dogubati.org