III. Ulusal Biyoloji Eğitimi Kongresi (UBEK)

Değerli Meslektaşlarımız,

III. Ulusal Biyoloji Eğitimi Kongresi (UBEK 2019) 22 – 24 Kasım 2019 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği (FEAD) işbirliğiyle Rize’de gerçekleştirilecektir.

Kongrede, Biyoloji Eğitimi alanında çalışan öğretim elemanları, lisansüstü öğrencileri ve öğretmenlerin (biyoloji, fen, okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve öğretmen adayları) tanışması ve etkileşimi amaçlanmaktadır. Kongre süresince düzenlenecek oturum (sözel ve poster) ve panel gibi etkinlikler ile ülkemizdeki biyoloji eğitimi çalışmalarının değerlendirilebileceği bilimsel ve akademik bir ortamın oluşturulması hedeflenmektedir. Programda; panellere, çalıştaylara, sözlü bildirilere ve poster sunumlarına yer verilecektir. III. Ulusal Biyoloji Eğitimi Kongresi için daha önce herhangi bir yerde sunulmamış ve/veya yayımlanmamış özgün çalışmalarınız ile kayıt olmanızı bekliyoruz.

Kongremizin, uluslararası katılımla YÖK’ün akademik teşvik şartlarını sağlayabilmesi için de hazırlıklar ayrıca devam etmektedir.

Kabul edilen bildirilerin özetleri kongre öncesinde “Bildiri Özetleri E-Kitabı” olarak yayımlanacaktır. Kongre sonrasında ise bildiriler, makale biçimine dönüştürmek ve hakem değerlendirme sürecinden geçirilmek koşulu ile “Bildiriler Tam Metin E-Kitabı”nda veya kongreyi destekleyen dergilerin sayılarında hakem süreci sonunda yayınlanabilecektir.

Biyoloji eğitimi araştırmacıları ile birlikte öğretmenlerimizin de katılımını bekler, kongrede buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK

Önemli Tarihler
08 Kasım 2019 Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih
12 Kasım 2019 Kabul Edilen Bildirilerin İlan Tarihi
15 Kasım 2019 Bildiri Sahipleri için Son Kayıt ve Ödeme Tarihi
18 Kasım 2019 Kongre Programının İlanı
20 Kasım 2019 Dinleyici ve Bildirisiz Katılımcılar için Son Kayıt ve Ödeme Tarihi
22-24 Kasım 2019 Kongre Tarihi

http://ubek2019.erdogan.edu.tr/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin